چگونه با همسر لجباز و یک دنده رفتار کنیم؟

همسر لجباز

 

چگونه با همسر لجباز و یک دنده رفتار کنیم؟

 

 

فردی که دچار لجبازی شده است، همانند یک کودک می شود‎

 

  • ۱٫۱ علل لجبازی شخصیت

  • ۱٫۲ نحوه برخورد با یک مرد لجباز

  • ۱٫۳ نحوه برخورد زن با شوهر لجباز

مرد لجباز

مرد لجباز مردی است که به راحتی عقیده خود را تغییر نمی دهد و در تصمیم گیری عجولانه به نظر می رسد ، این امر برخورد با او را دشوار می کند و همه تحمل او را ندارند، بنابراین بیشتر مردم از او دور می شوند تا امضا نکنند خودشان با او مشکل دارند ،

بنابراین ما در این مقاله چندین نکته در مورد نحوه برخورد با یک مرد لجباز ، به ویژه اگر او یک شوهر باشد ، ارائه می دهیم.

علل لجبازی شخصیت

 • از دست دادن توانایی تشخیص درست و غلط به دلیل عدم بلوغ.
 • احساس خودخواهی ، عشق به خود ، تحسین از خود و استکبار.
 • از دست دادن دارایی های معامله و همزیستی با دیگران از کودکی ، به همین دلیل ، او نمی تواند با داشتن عقاید دیگری غیر از نظر خود سازگار شود.
 • وراثت
 • خستگی و خستگی.

نحوه برخورد با مردان لجباز

برخورد با یک مرد لجباز به صبر احتیاج دارد ، خواه یک همکار ، شوهر یا رئیس جمهور باشد ، بنابراین باید مراقب و مراقب باشید ، بنابراین ما این نکات را در مورد نحوه برخورد با یک انسان لجباز قرار می دهیم:

 • خود را به جای شخص لجباز قرار دهید تا بتوانید دیدگاه او درباره مسائل و نحوه تفکر او درباره مسائل را ببینید ، تا بتوانید بهترین راه مقابله با او را بدانید.
 • سعی نکنید با او مخالفت کنید یا در مقابل نظر خود پافشاری کنید ، زیرا او بر عقیده خود پافشاری می کند که منجر به برخورد بزرگی خواهد شد ، زیرا این مسئله مشکلات زیادی را ایجاد می کند.
 • با او آرام ، با صدایی آرام و به روشی نرم و به دور از شدت و تنش ، به ویژه در زمان عصبانیت ، بحث کنید و سعی نکنید کلام او را قطع کنید.
 • او با عشق و خونسردی سعی کرد تا بتواند درباره احساساتش صحبت کند و آنچه را در قلبش بود بیرون بیاورد.
 • فضای آزادی و استقلال را برای او بگذارید تا اهمیت خود را احساس کند.
 • از دستور دادن به او و مجبور کردن او به انجام آنچه نمی خواهد دور باشید.

نحوه برخورد زن با شوهر لجباز

 • با شوهر خود با مهربانی و محبت رفتار کنید ، زیرا انرژی مثبت موجود در عشق می تواند قلب و ذهن او را نرم کند ، زیرا او اغلب شخص خوبی است ، اما لجبازی او نشان می دهد که یک مانع بزرگ بین او و مردم وجود دارد ، بنابراین سعی نکنید او را تحت فشار قرار دهید یا او را با فشار زیاد بار بیاورید ، بلکه به او احساس کنید که او کسی است که تصمیمات مختلف می گیرد.
 • زیاد از او انتقاد نکنید ، زیرا این امر باعث پافشاری وی بر عقاید وی می شود و سعی نکنید او را در مقابل مردم تحریک کنید زیرا این امر لجاجت وی را به عنوان اثبات شخصیت وی افزایش می دهد ، بلکه برعکس ، او را در مقابل مردم ستایش کنید و ارزش او را بالا ببرید ، و اشتباهات و اشتباهات او را نادیده بگیرید.
 • از ظاهر خود مراقبت کنید ، آنچه را که از غذا دوست دارد برای او آماده کنید و به او احساس کنید که او را همانطور که هست قبول دارید و دیگر نیازی به تغییر نیست ، زیرا این امر در تلاش شما برای تغییر خود در عشق به شما و جلب رضایت شما مفید خواهد بود.

فردی که دچار لجبازی شده است، همانند یک کودک می شود و حرف حرف خودش است و هیچ چیز جلودار او نمی باشد.

وقتی لجبازی بین زن و شوهر اتفاق بیافتد، اگر هیچ کدام از آن ها سعی نکنند که این مشکل را بر طرف کنند، زندگیشان رو به تعارض می رود. قضییه وقتی حادتر می شود که در این میان فرزندی هم وجود داشته باشد، که دیگر کار بسیار بسیار سخت تر می شود و آن فرزند هم ممکن است دچار اختلالات اضطرابی شود.

نحوه رفتار با همسر لجباز

نمی توانیم همسر لجبازمان را دور بیندازیم، بلکه با رعایت برخی نکات زندگی، رابطه مان به مراتب شیرین تر می شود.

در برابر همسر لجباز 

اگر همسر لجبازی  دارید باید در رفتارتان یک سری نکات را رعایت کنید تا همسرتان سر لج نیفتد و با شما لجبازی نکند.

– اول از همه یادتان باشد که در برابر لجبازی ‌های همسرتان شما لجبازی نکنید، چرا که اگر در این دور بیفتید روزبه‌ روز روابط‌ تان بدتر و بدتر می ‌شود و بازگشت به عقب غیرممکن خواهد شد.

– دوست داشتن مشروط، ممنوع. این را هم فراموش نکنید که حتماً نباید همسرتان‌‌ همان فردی باشد که شما انتظار دارید یا دوستش دارید. یعنی همسر شما می‌تواند گاهی لجبازی کند یا عصبانی شود و شما هنوز او را دوست داشته باشید. به عبارتی دوست داشتن را مشروط نکنید.

– مهم ترین توصیه برای رفتار با همسر لجباز، مدارا کردن است. جر و بحث  زن و شوهرها و اختلاف  نظر های آن ها باعث می شود که گاهی در گفتگو با یکدیگر جانب انصاف را رعایت نکنند. گاهی لحن صحبت زن یا شوهرها باعث می شود که همسرشان لجبازی کند. بنابراین زوج ها باید در گفتار و رفتارشان دقت لازم را داشته باشند و ببینند چه عمل یا رفتارهایی باعث واکنش همسرشان به صورت لجبازی می شود و سعی کنند از آن عمل ها پرهیز کنند.

نگذارید لجبازی به عادت تبدیل شود‎

– نگذارید لجبازی به عادت تبدیل شود. ذکر این نکته هم ضروری به نظر می رسد که اگر همسری بعد از چند بار لجبازی به نتیجه مطلوب و خواسته خود برسد، این رفتار برای او به عادت تبدیل خواهد شد؛ بنابراین اگر مرد یا زنی مطمئن است که به درخواست همسرش جواب مثبت خواهد داد بهتر است در همان ابتدا او را به خواسته اش برساند ولی اگر قرار است به هیچ عنوان، کاری را انجام ندهد یک «نه» محکم و البته منطقی به همسرش بگوید و به هیچ وجه از نظرش برنگردد. در خصوص لجبازی باید به یک نکته کوچک، اما بسیار پر اهمیت توجه داشته باشید آن هم این که گاهی اوقات همسر شما لجبازی می کند، فقط برای این که احساس می کند شما خود را از او برتر می دانید. بنابراین اگر احساس کردید که لجبازی همسر شما به این دلیل است، در رفتار و لحن خود با همسرتان تجدید نظر کنید، طوری که او بداند شما اصلا چنین قصدی را ندارید.

– مواظب غرورش باشید. غرور از اعتماد به نفس ضعیف و شکننده می‌آید یعنی کسی مغرور است که خودباوری کمی دارد و غرور نوعی سد دفاعی برای حفظ اعتماد به نفس نداشته است. اگر کاری کنید که اعتماد به نفس همسرتان زیر سوال برود، غرورش بیشتر می‌شود.

– وقتی همسرتان عصبانی است جواب او را ندهید و با او بحث نکنید. بلکه در آن لحظه او را به آرامش دعوت کنید و همیشه خواسته ‌هایتان را در آرامش به او بگویید. وقتی خودتان نیز عصبانی هستید از جر و بحث بپرهیزید.

هیچوقت نباید از یاد ببریم که اولین و مهم‌ترین توصیه برای رفتار با همسر لجباز مدارا کردن است و گاهی همسرمان لجبازی می‌کند فقط برای این‌که احساس می‌کند ما خود را از او برتر می‌دانیم، بنابراین اگر چنین چیزی را احساس کردیم بهتر است در رفتار و لحن خود تجدیدنظر کنیم.

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

کلیپ سرا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *