خانه / پزشکی و سلامت / درمان انواع سر درد ها با فشار کف پا، درمان سر درد+فیلم
کد مطلب:14032

درمان انواع سر درد ها با فشار کف پا، درمان سر درد+فیلم

درمان سر درد

اگر می خواهید سر درد خود را تسکین بدهید بدون قرص این کلیپ را نگاه کنید

 

از میان عقل و نفس کدام یک منطقى تر و معقول تر پیشنهاد مى کند و آزمایشگاه تاریخ نتیجه قطعى و روشن حرفهاى آنها را با دقّت مشخص نموده است، در این صورت راه انتخاب و اعتماد، براى هرکس هموار مى گردد.
عقل و خرد، توصیه مى کند، تصمیم و کارهایت را، کارشناسى شده، انجام بده و هیچ وقت، چشم بسته وارد فضائى نباید بشوى که هر لحظه خودت را در اسارت کامل حوادث تلخ و ناگوار، با یأس و ناامیدى مشاهده مى کنى.

پیشوایان معصوم  در هر عصر، فقط براى آگاهى دادن به انسانها و تعریف محیط زندگى شان مبعوث گردیده اند و شرکت در کلاس درس آنان، بر تمام انسانها ضرورى مى باشد، زیرا امکان ندارد و بلکه محال است که کسى بدون شرکت در کلاسهاى دروس ابتدایى و دبیرستان و دانشگاهى و انجام ندادن امتحانات بسیار مهمّ، بتواند معلومات ویژه اى را کسب کند.

درمان سر درد

سردرد یکی از بدترین دردهای دنیا است. بازتاب شناسی با رفلکسولوژی یکی از جدیدترین روش هایی است که به سرعت سردردتان را بهبود می بخشد.

 

بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی
بعضی از محققان استفاده از روش قدیمی بازتاب شناسی را توصیه می کنند. بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی هنری ظریف و شکلی از درمان های طب کل نگر است که نباید آن را با ماساژ اشتباه گرفت بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین است. این رشته یک روش قدیمی است و براین اساس پا یه ریزی شده که نقاط بازتابی ( رفلکس ) در روی کف دستها و پاها وجود دارد که با تمام قسمت بدن اعم از عضله، عصب، غده و استخوان مطابقت دارد و فشار روی این نقاط تورم یا احتقان را از بین برده و به آرامش اعصاب کمک می کند .

درمان سر درد

این آرام سازی اعصاب هم به نوبه خود انقباض عروقی را کاهش می دهد به طوری که خون و جریان عصبی با آزادی (راحتی) بیشتری جریان یافته و در نتیجه بهبود جریان خون، سموم نیز از بدن دفع می شود. در این روش با توجه به این که تمامی اعضای بدن و اعصاب با هم ارتباط دارد، می توان با فشار دادن درست قسمت های مختلف بدن، درد را کاهش داد.

 

اولین اقدام برای درمان سردرد با رفلکسولوژی چیست؟
ابتدا شبکه اعصاب سمپاتیک (Solar plexus) را که برای آرام کردن کف پا طراحی شده است، ماساژ دهید. این کار را با فشار دادن شست دست در قسمت وسط کف پا (Solar plexus) انجام دهید. پا را برای چند دقیقه آرام ماساژ دهید، در حالی که به آرامی کف پا را می چرخانید تا آزردگی تاندون ها کاهش پیدا کند.

 

ماساژ درمانی, آرام سازی اعصاب

راههای درمان سردرد به علت اضطراب و استرس

 

چگونه با شست در رفلکسولوژی فشار ایجاد کنید؟
روی نقطه مورد نظر، با شست دست فشار وارد کنید. ابتدا فشار ملایم باشد. اگر شست دست شما ضعیف است می توانید از ته خودکار نیز استفاده کنید. در روش های پیشرفته، شست را به حالت نیم دایره باید چرخاند.

 

چگونه مطمئن شویم که نقطه درست را در رفلکسولوژی پیدا کرده ایم؟
معمولاً نقطه فشار نرم است و در آن احساس خفیف فرو رفتن سوزن می کنید. نقطه صحیح شاید کمی قرمز، سفید، متورم یا بی حس شود. فشار درست در حدی است که دیگر احساس ناراحتی نکنید. البته نه به حدی که نتوانید تحمل کنید یا در صورت استفاده از خودکار، به پوست آسیب برسد.

در ادامه به نقاطی از پا اشاره می شود که با فشار دادن آن می توان انواع سردردها را کاهش داد یا برطرف کرد:

 

سردرد به علت اضطراب و استرس
بهترین کار، گرفتن یک دوش آب گرم و سپس نفس کشیدن عمیق است. بعد از آن به قسمت داخلی انگشت بزرگ پا فشار وارد کنید. سپس روی قسمت انتهایی شست پا فشار وارد کنید.

 

سردرد به علت سینوزیت
به قسمت گوشتی تمامی انگشتان پا و قسمت های بیرونی و درونی شست، فشار وارد کنید.

 

سردرد به علت درد روی چشم
به قسمت انتهای شست پا و انگشت دوم و سوم فشار وارد کنید.

 

سردرد به علت فشار روی گردن و شانه
قسمت زیرین انگشت کوچک و قسمت زیرین شست را فشار دهید.

 

نکته: برای سرعت بخشیدن به روند بهبود و از بین بردن سموم متراکم به اندازه کافی آب مصرف کنید.

 

نفس همان کودک خردسالیست که همیشه زمان حال را مدّنظر دارد که باید تمام خواسته ها و تمایلاتش عملى شود. غافل از اینکه چنین کارى چقدر خسارتها به دنبال دارد، مثلًا، داروى بسیار خطرناکى که براى بیماران خاصّ، تهیه شده، در نظر بگیرید که در پوشش بسیار جذّابى، قرار گرفته، همین کودک به خاطر این جذبه ظاهرى، اصرار مى کند که آن را بدهید تا بخورم، اگر به این خواسته عمل شود، آیا خسارت و زیانش قابل جبران خواهد بود؟ نفس چنین حالت را در وجود انسان دارد، و چون همه امکانات دنیوى، ظاهرى بسیار جذّاب و دوست داشتنى دارند ولى در باطنشان زهر کشنده اى وجود دارد.

منبع:aftabir.com

ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *