تربیت جنسی کودک

تربیت کودک

تربیت جنسی کودک

در تربیت جنسی بچه ها باید یادشون داد که مراقبت از خودشون رو یاد بگیرن.

باید از همان سنین  ۳تا ۵ سالگی به بچه ها یاد داده بشه که ,مناطقی از بدن که با مایو پوشیده می شود , جز مناطق خصوصی بدن هست و باید به او بگویید: ”هیچ کس حق ندارد مناطق خصوصی بدن تو را دست بزند یا ببیند و متقابلا تو هم حق نداری مناطق خصوصی دیگران را ببینی و یا دست بزنی “

به او بگویید: ”اگر در چنین موقعیتی قرار گرفتی بگو :نه !و سریع آن محل را ترک کن و به یه آدم بزرگ قابل اعتماد بگو ! “

نکته بعدی اینه که به بچمون این اطمینان را داده باشیم که تو پذیرش داری !

اگر ما خیلی وقتا به بچمون گفته باشیم (در مورد مسائل غیر جنسی منظور هست )که دروغ نگو ! تو دروغ میگی !یا این چیزایی که میگی از خودت در اوردی ! و ..
حالا در اینگونه موضوعات احتمال داره که اگر بچه مورد سوء استفاده جنسی قرار بگیره , نیاد بگه , چون ممکنه فکر کنه که دیگران فکر کنن دروغ گفته.

باید یادمان باشد که در مواردی , سوء استفاده جنسی توسط اشنایان , محارم , و کسانی که پدر و مادر انها را میشناسن مثل همسایه و راننده سرویس و …. صورت می گیرد , بنابراین باید این مراقبت را بکنیم و این آموزش رو بدیم که هیچ کسی حق ندارد این کارو بکنه نه فقط غریبه ها !چون بعضا سوء استفاده های جنسی توسط اشنایان و نزدیکان پیش میاد بنابراین اولیا باید مراقب باشن و خودشون شرایطی رو فراهم نکنن که بچه یه روز خونه این همسایه (البته در صورتی که همسایه مورد اطمینان نباشد) و یه روز خونه این اشنا باشن یا تو شرایطی که ممکنه براش خطر زا باشه، قرار نگیرد .

کلیپ سرا وب‌سایت

نظرات بسته شده است.