با همسر بهانه گیر چگونه برخورد کنم؟

بهانه جویی همسر

به جملات آشنای یک مرد یا زن بهانه گیر توجه کنید:

**مرد: چرا خونه همیشه نامرتبه! این بچه کی قراره بخوابه؟ هیچ وقت غذا سروقت حاضر نیست! دوباره بی اجازه من مهمان دعوت کردی و….

**زن: پس کی میخوای آشغال ها را دم در بزاری، خونه بوی بد گرفته! چند دفعه بگم لباس هاتو این ور آن ور پرت نکن؛ بذار رو رخت آویز و… و در نهایت، بهانه گیری ها به این جمله ختم می شوند: خسته شدم، چقدر باید خونسردی و بی مسئولیتی تو را تحمل کنم … به همین راحتی، همسران می توانند با مکالمات بهانه جویانه روی اعصاب یکدیگر راه بروند و موجب عصبانیت، لجبازی و کشمکش شوند. به راستی تا کنون با خود اندیشیده اید که بهترین واکنش در مقابل بهانه جویی ها چیست و چگونه می توانید با این رفتار همسرتان مواجه شوید؟!

یا می گوید:

همیشه میوه‌های به درد نخور می‌گیری؟ چرا این قدر لباسات کثیف هستن؟ جوراباتو قبل از اومدن روی فرش دربیار! این قدر جلوی تلویزیون تخمه نریز خسته شدم از این همه تمیز کردن. سطل آشغال بوگرفته، پس کی می‌خوای سطل را خالی کنی؟ چقدر تو بی‌مسئولیت و خونسردی و… با این جملات می‌توانید در محیط خانه مداوم روی اعصاب همسرتان راه بروید، و حس عصبانیت، کم حوصلگی و لج بازی را در وی تقویت کنید تا جایی که آرامش زندگی لابه‌لای این جمله‌ها گم شود! هنگام بهانه گیری همسرتان بهترین واکنش چیست؟

۱_ مثل مُسکن آرام‌بخش باشید .

۲_بهانه جویی های همسرتان علتی دارد، علت را بیابید .

۳_ با ایجاد محیطی آرام و سکوت های نشان از رضایت، فضایی را برای تفکر و کنار آمدن همسرتان با خودش، را فراهم.کنید .

۴_ حال و روز همسرتان را درک کنید و بیش از پیش، مراقب او و شرایط ویژه اش باشید.

۵_بهتر است تا به سروسامان رسیدن شرایط، روزگار را بر وفق مراد او بچرخانید.

۶_زمانی که همسرتان دچار مشکلی شده است، با بهانه جویی های او کنار بیائید و آتش_بیار_معرکه نشوید.

۷_فقط به آرامش فضای منزل و امنیت خاطر فی مابین تان اهمیت بدهید.

۸_بیان مسائل مهم ، پیشنهادات، انتقادات، گله و شکایت ها را به زمانی_دیگر موکول کنید. این زمان فرصت مناسبی برای بیان نیست و نتیجه مساعدی را عایدتان نمی کند.

۹_ در اولین فرصت به یه مشاور خوب و امین مراجعه کنید .

654mt

نظرات بسته شده است.