طنز و کاریکاتور

۸ اشتباه رایجی که هنگام شکست عشقی نباید بکنید! (طنز)


۸ اشتباه رایجی که هنگام شکست عشقی نباید بکنید! (طنز)

 طنز شکست عشقی

 

روان‌شناسان ضمن ابراز همدردی و سکوت برای جای خالی اون که رفته دیگه هیچ‌وقت نمیاد، هشت راهکار طلایی به شما ارائه دادند تا در اوقات شکست عشقی کمتر اذیت شوید. چون در هر صورت اذیت می‌شوید و درمان قطعی ندارد. حتی دیده شده دایورت هم عوارضی داشته. بگذریم حالا…

 

پشت سر تیپ و قیافه‌ طرف حرف نزنید!

از آنجا که تجربه ثابت کرده افراد بعد از جدایی خیلی قشنگ و باکیفیت و پولدار و با فرهنگ و خوشبو و فیتنس می‌شوند، بهتر است در زمان جدایی پشت سر تیپ و قیافه طرف، آن هم پیش دوستان‌تان بدگویی نکنید چون دوماه دیگر خلافش ثابت می‌شود و همه فکر می‌کنند شما عقده‌ای شدید. نمی‌دانند که زمان شما شبیه کف دمپایی بود و حالا شبیه نقشه ایتالیا شده. درضمن روان‌شناسان تاکید دارند که زیاد به ظاهر جدیدشان فکر نکنید چون آخر یه شب این افکارها سوی چشاتون رو می‌بره!

 

تتوی اسمش را پاک نکنید

یک عادتی که جدیدا باب شده این است که عشاق بعد از اولین شیرموز مشترکی که می‌خورند، سریعا اسم آن یکی را در یک جایی از این یکی تتو می‌کنند. دو هفته بعد هم با گل یا پروانه کاورش می‌کنند. پس هرگاه دیدید غلامرضا روی کتف چپش تتوی سنجاقکِ رقصان داشت، بدانید زیرش شراره‌ای، طنازی، چیزی است! اما روان‌شناسان معتقدند تتو را با تتو پاک نمی‌کنند. ترجیحا به جای پاک کردن و کاور کردن، در وهله اول تلاش کنید تا یکی دیگر به همین اسم پیدا کنید. منظور خودمانی‌شان این است که: برای تتوی‌تان کِیس مناسب پیدا کنید.

 

عکس‌های دسته جمعی‌تان را دور نریزید

همین‌طور که چشم روان‌شناسان دارد به حالت عصبی می‌زند، معتقدند که چرا سریع جوگیر می‌شوید و عکس‌های‌تان را شیفت دیلیت یا پاره می‌کنید؟ چه بسیار کیس‌های آینده‌ای که در عکس‌های دسته‌جمعی مستتر است. کافی‌است کمی روی عکس دوستانِ طرف زوم کنید، دید بزنید و درنهایت به آینده‌های شیرین بیندیشید. این چه عادت بدی‌است ما ایرانی‌ها داریم؛ هی پاره می‌کنیم؟ اَه.

 

در فحش دادن با دنده سنگین حرکت کنید

روان‌شناسان می‌گویند اولا که فحش دادن کار بدی است و ترجیحا جوری کات نکنید که مجبور به فحاشی و حواله دادن به اعضا و جوارح شوید و تاوانش را عمه‌های معصوم‌تان بدهند. لذا اگر هم خواستید فحشی بدهید؛ خب جهنم بدهید. فقط از داشته‌های‌تان صحبت کنید چون در غیر این صورت داشته‌های طرف مقابل‌تان را به او یادآوری می‌کنید. حالا بیا و درستش کن.

 

کادوها و یادگاری‌هایش را دور نریزید

خب روان‌شناسان در دانشگاه چند واحدی هم اقتصاد پاس کردند و یک چیزی می‌دانند. لطفا بعد از آخرین پیامک خداحافظی کادو‌ها و خرس و کلیپس و ریش‌تراش و حتی پاستیل‌ها و فندک‌ها را دور نریزید؛ چرا که تمام این‌ها با یک باکس قشنگ و کمی پوشال می‌تواند کادوی مناسبی برای سایرین شود. مدتی پنهان‌شان کنید که عصبی نشوید ولی خواهشا دور نیندازید. الان یک شمع عطریِ نصفه و نیمه ۳۵ تومان پولشه.

 

سریع وارد رابطه جدید نشوید

گاهی پیش آمده که خیلی خیلی یهویی و غیرعمدی و سهوا افراد ۲۰ دقیقه بعد از اتمام یک رابطه عشقی جفت پا وارد یک رابطه عشقی دیگر شده‌اند. حالا روان‌شناسان بنده خدا خیلی سختگیر نیستند و انتظار ندارند سه ماه صبر کنید ولی به فکر خودتانند. چون هی اسم قبلی را به بعدی می‌گویید و خدایی نکرده کدورت پیش می‌آید. پس دست نگه دارید و یکی دو صفحه از روی اسم فرد جدید بنویسید، بعد که ملکه ذهن‌تان شد بفرمایید حالش را ببرید. والا وقتی هولید، به ما چه!

 

جنبه داشته باشید و سریعا طرف را بلاک نکنید

هنگامی که به تازگی از رابطه‌ای بیرون می‌کشید؛ داغ هستید و امکان بلاک و ریپورت و عکساشو پاره کردم، نامه‌هاشو پاره کردم، زیاد است. اما روان‌شناسان ضمن اینکه شانه‌های شما را می‌مالند، نظرشان این است که طرف را مطلقا بلاک نکنید. چون دو روز دیگر مجبور به ساخت اکانت دیگری هستید و خب چه کاری‌است؟ آنبلاک هم که ضایگی‌های خاص خودش را دارد پس نکنید. آفرین.

 

آه و نفرین راه نیندازید

در آخر به جای آه و نفرین و ضجه، برای طرف‌تان آرزوی موفقیت و خوشبختی و زندگی باکیفیتِ نانو داشته باشید. تجربیات عشقی نشان داده گفتن این قبیل جمله‌ها، یک پایان تلخ را برای طرف به یک تلخی بی‌پایان تبدیل می‌کند و تا آخر عمر با فکر کردن به حرف‌های‌تان دردش می‌آید.

 

افسانه جهرمیان

منبع: gh​anoondaily.‎​ir

دکمه بازگشت به بالا