چطور می‌توانم کیفیت رابطه جنسی‌ را بهتر کنم؟+کارهای بعد از رابطه جنسی

رابطه جنسی بهتر

چطور می‌توانم کیفیت رابطه جنسی‌ام را بهتر کنم؟

داشتن رابطه جنسی با جزئیات یکی از عباراتی است که بیشتر مردانی یا اکثر زن و شوهرها جستجو می کنند که قصد دارند رضایت ، لذت و رضایت همسران خود را در حین رابطه جنسی بهبود بخشند.

با این حال ، تمرکز روی عملکرد جنسی می تواند به اضطراب منجر شود. برخی از تغییرات ساده در شیوه زندگی ممکن است به شما کمک کنند:

کاهش اضطراب
اختلال عملکرد جنسی را بهبود ببخشید
بهبود روابط با شرکای جنسی
افزایش استقامت
این تغییرات ذکر شده می تواند به لذت بخشیدن و رضایت بخشیدن جنسی برای همه کمک کند.

مهم است که بدانید دستیابی و حفظ نعوظ دلیل اصلی اضطراب است.

تحولات جسمی شما به مرور زمان ، بدن شما نیز تحت تأثیر قرار می گیرد و تأثیر عمده ای بر رابطه جنسی شما دارد. کاهش سطح هورمون و تغییر در عملکردهای عصبی و گردش خون ممکن است منجر به مشکلات جنسی مانند اختلال نعوظ یا درد واژن شود.

چنین تحولات جسمی معمولاً بدان معنی است که شدت رابطه جنسی در جوانی ممکن است باعث واکنشهای در طول زندگی میانی و بعدی شود. اما فرآورده های جانبی عاطفی بلوغ – افزایش اعتماد به نفس ، مهارت های بهتر ارتباط و مهارهای کاهش یافته – می توانند به ایجاد یک تجربه جنسی غنی تر ، ظریف تر و در نهایت رضایت بخش کمک کنند.

درمان مشکلات جنسی اکنون راحت تر از گذشته است. در صورت نیاز به آنها ، داروهای انقلابی و متخصصین درمانگر جنسی وجود دارند. اما ممکن است شما با انجام چند تنظیم در سبک دوست داشتنی خود ، مسائل جنسی جزئی را برطرف کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید در خانه امتحان کنید.

 
آموزش روابط زناشویی

چند ورزش و نرمش آسان برای داشتن رابطه جنسی بهتر

*

*

بسیاری از تصورات و توقعاتی که ما از رابطه جنسی داریم بر اساس اطلاعاتی است که به صورت غیرفعال به ما می‌رسد، مثلا با دیدن فیلم‌ها، خواندن مطالب، صبحت با دوستان و… درصورتی که این اطلاعات درست نباشد، این تصورات و توقعات اشتباه می‌تواند رابطه جنسی ما را در زندگی مشترک تحت‌تاثیر قرار دهد. از آنجا که  یکی از دغدغه‌های اغلب زوجین این است که چطور می‌توانم کیفیت رابطه جنسی‌ام را بهتر کنم؟ در این مطلب به مواردی اشاره می‌شود که در این زمینه می‌تواند کمک‌کننده باشد.

گام اول: یادگیری فعالانه مسائل جنسی، شناخت اندام‌های جنسی و کارکرد آن و ترجیحاتتان در چگونگی رابطه.

*

۶ کاری که بلافاصله پس از رابطه جنسی باید انجام داد.کلیپ زیر را ببینید

*

با توجه به اینکه بسیاری از تصورات و توقعاتی که ما از رابطه جنسی داریم بر اساس اطلاعاتی است که به صورت غیرفعال به ما می‌رسد، مثلا با دیدن فیلم‌ها، خواندن مطالب، صبحت با دوستان و… بنابراین برای اینکه توقعات واقع‌گرایانه و مشخصی داشته باشیم باید روند کسب اطلاعات را به صورت فعال و خودآگاه در آوریم.

مثلا فرد ابتدا به ساکن، خودش باید بداند، چه نوع لمسی را با چه شدت و فرکانسی در کجای بدنش دوست دارد، که وقتی در یک رابطه قرار گرفت بتواند این قضیه را با شریک جنسی‌اش در میان بگذارد. اینکه انتظار داشته باشید فرد مقابلتان این اطلاعات را به طور کامل از قبل داشته باشد و در جریان رابطه با شما به درستی به کار گیرد، خیلی واقع‌گرایانه نیست. یا اینکه شنیده باشید که مثلا در برقراری رابطه، در بار اول درد و خونریزی وحشتناک وجود دارد و بدون اینکه این قضیه را از نظر علمی و ساختار بدنی خود مورد بررسی قرار بدهید، قطعا ترس ناسالمی را در خودتان پرورش می‌دهید.

گام دوم : تمرین درباره اینکه چگونه خواسته‌ها و ترجیحات جنسی خود را با طرف مقابلتان مطرح کنید. 

داشتن رفتار جراتمندانه را باید از موقعیت‌های ساده‌تر، تمرین کرد. مثلا در مورد خوردن و نوشیدن! آیا می‌توانید چیزی را که می‌خواهید بخورید و چیزی که نمی‌خواهید نخورید؟ یا برای نشان دادن اینکه همراه خوبی هستید بقیه غذایی که هست را می‌خورید یا چیزی را می‌نوشید که بعدا ممکن است حتی پشیمان هم بشوید؟ تمرین ابراز وجود در این موقعیت‌های ساده و مهارت نه گفتن، حتما در مورد رابطه جنسی‌تان هم به کارتان خواهد آمد. البته درخصوص افراد کم‌رو و مبتلا به اضطراب اجتماعی شاید لازم باشد که چند جلسه با روانپزشک یا روانشناس در زمینه رفتار جراتمندانه کار کنند.

گام سوم: اجرایی کردن دانسته‌ها

بعد از اینکه مرحله یک و دو را با موفقیت پشت سر گذاشتید نوبت اجرایی کردن این یادگیری‌هاست.

ابطه دلخواه خود را بر اساس آموخته‌هایتان شکل دهید. البته گاهی اوقات به‌خصوص وقتی خانم‌ها خواسته جنسی‌شان را مطرح می‌کنند، آقا دچار شک و تردید می‌شود و این صور برای وی به‌وجود می‌آید که خانم، تجربه‌های پیشین زیادی داشته است. بنابراین باید کل رابطه، اعتماد زوجین بهم و صمیمیت بینشان و فرهنگ دو طرف را در نظر گرفت.

* اینکه همسر شما (زن یا مرد)، بدن خودش را به درستی بشناسد و حداقل تا حدی بداند که چه ترجیحات جنسی دارد، احتمال شکل‌گیری رابطه بهتری را بالا می‌برد.

* در مورد زوجینی که سال‌ها در کنار هم زندگی کرده‌اند، بهتر است که این خواسته‌ها به یکباره عنوان نشود که باعث شگفتی طرف مقابل از این تغییر رویه شود. بلکه بهتر است این سری پست‌ها را بعد از مطالعه با همسرتان به اشتراک بگذارید و هر دو با هم به آرامی این مسیر را طی کنید، یادگیری‌هایتان را با هم در میان بگذارید و تغییرات جدید را در رابطه‌تان ایجاد کنید.

منبع: سلامانه

 

کلیپ سرا وب‌سایت

نظرات بسته شده است.