طرز تهیه پیتزا پیراشکی گیاهی

طرز تهیه پیتزا پیراشکی گیاهی

 
مواد لازم برای پیتزا پیراشکی گیاهی, پخت پیتزا پیراشکی گیاهی

طرز تهیه پیتزا پیراشکی گیاهی

مواد لازم برای خمیر پیتزا پیراشکی:

آرد سفید دو پیمانه 
 ماست ۱/۴ پیمانه 
 شیردو قاشق سوپخوری 
 روغن مایع۱/۴ پیمانه 
نمکنصف قاشق چایخوری
مایه خمیریک دوم قاشق مرباخوری
شکردو قاشق مرباخوری
تخم مرغیک عدد

طرز تهیه خمیر پیتزا پیراشکی :

تخم مرغ  را با چنگال و یک قاشق مرباخوری شکر می زنیم مایه خمیر را در کمی آب ولرم با یک قاشق مرباخوری سرخالی شکر می ریزیم روی آن را می پوشانیم تا کمی کف کند، ماست، شیر و نمک را به تخم مرغ اضافه و روغن مایع را افزوده در آخر مایه خمیر را اضافه و آرد سه بار الک شده را کم کم اضافه می کنیم.

تا خمیر بدست بیاید و به دست نچسبد خوب ورز می دهیم و روی آن را می پوشانیم در جای گرم دو ساعت قرار می دهیم تا حجم آن دو برابر شود.

طرز تهیه پیتزا پیراشکی گیاهی :

برای مواد پیتزا پنجاه گرم سویا را سه دقیقه در آبجوش می گذاریم سپس آبکش کرده و با یک عدد پیاز که قبلا خلال و کمی در روغن زیتون سرخ شده، تفت داده در آخر دو حبه سیر خرد شده و تفت داده را افزوده، فلفل، زردچوبه و نمک را افزوده به همراه نصف فنجان آب گوجه فرنگی یا پوره گوجه فرنگی روی حرارت می گذاریم تا آب گوجه تموم شود.

این روش طعم بسیار خوبی به سویا می دهد و می تواند جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز باشد مخصوصا برای کسانی که به علت گیاه خوار بودن یا چربی خون بالا و مشکلات دیگر از گوشت قرمز نمی توانند استفاده کنند.

قارچ را هم چند لحظه در آبجوش قرار داده آبکش کرده خرد کرده فلفل دلمه سبز و رنگی را خرد کرده، فیله گوجه فرنگی خرد شده را آماده می کنیم.

سپس پف خمیر را می گیریم و به شش چانه تقسیم می کنیم می توانید به سه چانه بزرگتر تقسیم کنید، و روی کاغذهای روغنی یا فویل به شکل مربع با وردنه باز کرده کف خمیر کمی سس گوجه فرنگی خانگی ریخته کمی پنیر پیتزا که البته برای کالری کمتر می توانید از نوع کم چرب استفاده کنید. در وسط خمیر، مایه سویا و قارچ‌ و فلفل دلمه، گوجه فرنگی، زیتون ریخته پودر فلفل و آویشن زده کمی پنیر هم روی مواد ریخته دقت کنید از اطراف خمیر به داخل دو سانت خالی بگذارید تا به داخل خمیر را تا کنید و لبه ها را فشار بدهید تا بچسبد.

روی لبه ها را با زرده و کمی شیر که مخلوط شده رومال زده و کنجد بپاشید و در سینی فر حرارت صد و هشتاد درجه که از قبل گرم کردید به مدت حدودی ۳۰_۳۵ گذاشته تا پخته و کمی طلایی شود. بهتر است بجای سیب زمینی سرخ کرده از سیب زمینی تنوری استفاده کنید و به جای فست فودهای مضر، نوع خانگی آن را با ظاهری متفاوت تهیه و همراه عزیزانتان میل کنید.

پیتزا پیراشکی
پیتزا پیراشکی خانگی

پیتزا پیراشکی گرد
پیتزا پیراشکی در فر
پیتزا پیراشکی همدان
پیتزا پیراشکی آشپزخانه کوچک من
پیتزا پیراشکی با سوسیس
پیتزا پیراشکی با خمیر نانوایی
پیتزا پیراشکی با خمیر یوفکا
پیتزا پیراشکی خانگی بدون فر

گردآوری : بخش آشپزی بیتوته

کلیپ سرا وب‌سایت

نظرات بسته شده است.