ازدواجکلیپ ها

سوالاتی که قبل از ازدواج باید از خود بپرسید+فیلم

سوالاتی که قبل از ازدواج باید از خود بپرسید برای دیدن این سوالات کلیپ زیر را نگاه کنید

 

توجه یافتن به هدف اصلى و یا تعریف گمشده خویش، دست کشیده و روز و شب، خود را، به محصولات علم و تکنولوژى معطوف داشته‏ در نزد تیزهوشان، منطقى جلوه مى کند. به خاطر اینکه سرگرمیها همیشه در شکل و قالب‏هاى خاصّى وارد صحنه مى شوند، و طورى خودشان را نشان مى دهند تا بازى کنندگانشان، خیال کنند به یک مسئله بسیار مهمّ و پیچیده و حائز اهمیت مشغول هستند ولى بعد از یک مدت کوتاه، وقتى که در افکار عمومى، این واقعیّت روشن مى شود که آنها چقدر از وقت عزیز خود را، بدون کمترین فایده، از دست داده اند، در این حال برنامه جدیدى را وارد صحنه مى کنند، به هر حال با همین سیاست و تدبیر توانستند انسان را از درک معناى زندگى و تعریف گمشده اش، منع کنند

 

قبل از ازدواج

قبل از متعهد شدن کمبودها و نقص های خودتان را بشناسید‎

 

اگر دوست دارید بدانید که آیا واقعا آمادگی ازدواج را دارید یا خیر این سوال ها را از خودتان بپرسید. به علاوه با پرسیدن این سوال ها خودتان را بهتر می شناسید و در نتیجه می توانید انتظار یک رابطه رضایت بخش و موفق را داشته باشید.

 

سوالات مهمی که قبل از ازدواج باید از خودتان بپرسید

 

چه چیزی درباره آینده مرا نگران می کند؟

به تمام نگرانی هایی که از آینده دارید فکر کنید نه تنها نگرانی های رابطه. آیا نگران از دست دادن اعتقادات تان هستید؟ یا این که نگران نداشتن پول کافی بعد از بازنشستگی هستید؟ درک نگرانی های شخصی اهمیت زیادی دارد چون در این صورت می توانید تشخیص دهید که آیا همسرتان این نگرانی ها را کمتر می کند یا شدت می دهد.

 

درک شخصی من از درست و غلط چیست؟

انسان ها روحیات و اخلاقیات متفاوتی دارند و همه آن ها درک یکسانی از درست و غلط ندارند. ابتدا تعریفی از اخلاقیات داشته باشید و موضع خودتان از مسائل کلی اخلاقی را تعیین کنید. در نتیجه می توانید شریک زندگی متناسب خودتان پیدا کنید.

 

علایق و سرگرمی هایم چه چیزهایی هستند؟

برای شما سرگرمی یعنی یک هفته مسافرت. اما برای همسرتان سرگرمی یعنی ساعت ها جلوی تلویزیون نشستن. شاید در دوره آشنایی به خودتان بگویید هر چیزی که او دوست داشته باشد برایم سرگرم کننده است اما قبل از همه باید علایق و سرگرمی های خودتان را تشخیص دهید.

 

در چه کارهایی ضعیف هستم؟

نقاط ضعف و قوت تان را بشناسید. قبل از متعهد شدن کمبودها و نقص های خودتان را بشناسید. سپس ببینید که آیا همسرتان آن ها را شدت می دهد یا به تقویت آن ها کمک می کند؟

 

از این رابطه چه چیزی می خواهم؟

از خودتان بپرسید که این ازدواج چه سودی برایم خواهد داشت؟ شاید به دنبال فردی هستید که با او به سفرهای پرماجرا بروید. شاید هم به دنبال یک پشتیبان عاطفی همیشگی هستید. مطمئن باشید انتخابی که کرده اید مناسب شماست.

 

آیا می توانم نیازهای او را برطرف کنم؟

اگر احساس کنید در رابطه هیچ همکاری خاصی نمی کنید حس بی ارزشی می کنید. پس کارهایی که می توانید در یک رابطه انجام دهید را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که شما هم در رابطه همکاری های لازم را می کنید.

 

مفهوم عشق از دیدگاه من چیست؟

برای بعضی ها عشق یعنی احساس امنیت و برای برخی دیگر یعنی حس دوست داشته شدن. عشق از دیدگاه های مختلف متفاوت است و من معتقدم می توانید به دنبال هر چیزی که هستید آن را به دست بیاورید. به عبارت دیگر به کمتر از چیزی که از عشق می خواهید قانع نشوید.

 

زبان عشق من چیست؟

هیچکس به این امید که آتش عشق فرو نشیند ازدواج نمی کند. برای زنده نگه داشتن عشق در رابطه روش های عشق دادن و عشق گرفتن خودتان را بشناسید. گاهی اوقات روش همسرتان در نشان دادن عشق هیچ شباهتی به روش شما ندارد پس ممکن است تشخیص داده نشود.

 

نقطه ضعف هایم چه چیزهایی هستند؟

یکی دیگر از کلیدهای ازدواج پایدار شناخت نقاط ضعف مان است. چه چیزهایی شما را احساساتی، ناامید، آزرده خاطر و… می کند؟ اگر این نقاط ضعف خود را بشناسید در زندگی مشترک آسان تر می توانید با آن ها مقابله کنید تا به رابطه تان آسیبی نرساند.

 

انگیزه ام از ازدواج چیست؟

اگر دلیل تان برای ازدواج این است که دوستان و اطرافیان تان ازدواج کرده اند بهتر است که خواسته ها و آرزوهایتان را دوباره ارزیابی کنید. با یکسری تست های خودآزمایی می توانید به انگیزه خودتان پی ببرید و متوجه شوید که آماده بستن تعهد هستید یا خیر.

 

به چه چیزهایی بیشتر ارزش می دهم؟

باید یکسری ارزش ها و استانداردها برای خودتان داشته باشید. تا زمانی که به بعضی از ارزش ها (مثل روابط خانوادگی، معنویات و…) بیش از اندازه بها بدهید آمادگی ازدواج با فردی که ارزش های خودش را دارد ندارید.

 

شیوه ارتباط من چگونه است؟

آیا انسان مطیعی هستید یا متکی به خودتان هستید؟ آیا قبل از گفتن هر چیزی آن را سبک و سنگین می کنید یا هر چه به ذهن تان می رسد را بیان می کنید؟ همه ما در نحوه ارتباط برقرار کردنمان نقطه ضعف هایی داریم اما زمانی که آن ها را تشخیص ندهید به نقص های خطرناکی در رابطه تبدیل می شوند. قبل از ازدواج درباره آن ها با همسرتان صحبت کنید تا با همکاری همدیگر روی آن ها کار کنید.

و این همه بدبختى و ذلّت و شکست، و یا بحرانهاى خطرناک روحى و روانى و شخصیّتى که در انسانها مشاهده مى کنیم همه از اینجا، مایه مى گیرد، و دشمنان انسانیّت و شیاطین گمراه کننده، به خاطر رسیدن به هوى و هوسهاى نفسانى خود، به هر کارى دست مى زنند تا انسانها، مخصوصاً جوانان به این نکته نیاندیشند که معناى زندگى انسان چیست؟ و گمشده اش چه چیز است؟ اگر ما در هر شرائط سنّى و شخصیّتى، با یکدیگر در این زمینه بحث کنیم و همانند آئینه نشان دهنده وضعیّت خودمان باشیم بدون تردید راز زندگى براى عموم کشف مى گردد. بنابراین سیاست شیاطین در هر عصر و زمان همین است که با زینت دادن محصولات خود، جلب‏ توجه‏ نموده‏ و مردم را، با سرگرمی هاى به ظاهر مطلوب، در جهت اهداف شوم خویش استخدام کنند.

منبع : bedunim.ir

 

دکمه بازگشت به بالا