تنبلی کودک در انجام تکالیف را به این روش حل کنید

تنبلی کودک در انجام تکالیف را به این روش حل کنید

اکثر والدین از تنبلی کودکان در انجام تکالیف مدرسه گلایه دارند, اگر کودک تان در انجام تکالیف اش تنبلی کرد از این نکات استفاده کنید.

*

*

تنبلی کودکان در انجام تکالیف

اگر کودک از انجام تکالیف مدرسه اجتناب می کند یا می گوید که نمی تواند آنها را انجام دهد نیاز به کمک برای افزایش توان شنیدن و تمرکز دارد.تنبلی کودکان

برخورد با تنبلی کودک یه چالش به حساب میاد که باید دقت زیادی روش داشته باشید. کودکان تنبل تکالیفشون رو به تعویق میندازن و بهونه های مختلفی میگیرن تا تکلیفشونو انجام ندن. در مطلب زیر به چند نکته اشاره میکنم تا بدونین که در مواجهه با تنبلی کودک در انجام تکالیف مدرسه چه کارهایی رو بهتره که انجام بدین.

تنبلی کودکان در مشق نوشتن

فضای مناسب و مورد علاقه کودک رو ایجاد کنین
میتونین فرزندتون رو به فضایی که مورد علاقشه ببرین تا تکالیفش رو بهتر انجام بده. بعضی از بچه ها وقتی به موسیقی گوش می کنن بهتر عمل می کنن، پس بهتره که تکالیفشو تو اتاقی که موسیقی مورد علاقشون در حال پخشه انجام بدن چون تاثیر بهتری داره و یا هر ترفند اینچنینی که شما در مورد فرزندتون بهتر میدونید.

ایجاد انگیزه کلید طلایی موفقیت در درسها
پاداش و امتیاز برای فرزندتون درنظر بگیرین. فعالیتهایی رو که علاقه زیادی بهشون داره مثل بازی با پلی استیشن، بازی فوتبال دستی، دیدن فیلم موردعلاقش و…. توی ذهنتون بخاطر بسپرین تا از اونها به عنوان یه پاداش استفاده کنین. مثلا بهش بگین که اگه تکالیفشو درست تموم کرد بهش اجازه میدین که با دوستاش بره سینما یا پلی استیشن بازی کنه.
همچنین بخوانید : روش برخورد و برطرف کردن ترس های کودکان
هم تفریح هم انجام تکالیف، محاسن برنامه ریزی درست
ایجاد یک برنامه ریزی دقیق میتونه به فرزندتون کمک کنه تا متوجه بشه که چه انتظارایی ازش دارین. برای تکالیفش و کارهای خونگیش برنامه ریزی کنین. به عنوان مثال، یه ساعتی رو برای انجام تکالیف و ساعتی رو برای کارهای دیگش درنظر بگیرین. بهشون اجازه بدین که توی ایجاد برنامه روزانشون نظر بدن، اگه احساس کنن که نظرشون شنیده شده و احترام بهشون گذاشتین به موفقیت بیشتری میرسین. میتونین ساعتهایی که انرژی بیشتری دارن مختص درس های تفهیمی کنین تا کیفیت یادگیریشون رو هم بالا ببرین.

موفقیت های کوچک کودکتون رو ستایش کنین
تشویق بخش مهمی از انگیزه کودک شماست. ستایش کلامی و تشویق های عملی پاداش خوبی میتونه برای اونها باشه. شما با این کارتون به فرزندتون اجازه میدین که به خودش افتخار کنه. به عنوان مثال، می تونین بهش بگین که من تلاش هر روز تورو دیدم و متوجه شدم که چقدر سخت تلاش کردی. همچنین می تونین پاداش مناسب سنش براش در نظر بگیرین مثل گرفتن یک اسباب بازی یا دادن پول برای دیدن یک فیلم با دوستای خودش.
ایجاد آینده نگری برای جلوگیری از تنبلی
با فرزندنتون درباره اهمیت مشق شب صحبت کنین و بهش بگین که اگه خوب درس بخونه می تونه در طول زندگیش مفید و ارزشمند باشه. بهشون بگین که اگه تحصیلات بهتری داشته باشن، تو آینده پول بیشتری بدست میارن. از اونها شغل مورد علاقشون رو بپرسین و نوع تحصیلات لازمه رو توضیح بدین. به عنوان مثال اگه فرزندتون دوست داشت در آینده دکتر بشه باید بهش بگین که تکالیفشو به خوبی انجام بده و در چه درسهایی باید مهارت بیشتری داشته باشه.
 منبع: namnak.com
توسط
تومان