با معجزه آب برنج برای موهای تان آشنا شوید!

با معجزه آب برنج برای موهای تان آشنا شوید!

با معجزه آب برنج برای موهای تان آشنا شوید!

مو‌های درخشان با آب برنج

فهرست

 • ۱ آب برنج

 • ۲ فواید آب برنج برای مو

 • ۳ دستورالعمل برای آب برنج برای مو

۳٫۱ سلامت مو را بهبود می بخشد

 ۳٫۲ بافت موهای فر را بهبود می بخشد

 ۳٫۴ به عنوان نرم کننده مو استفاده کنید

  ۳٫۵ موهای مغذی

 

آب برنج

از آب برنج برای داشتن موهای سالم و زیبا استفاده می شود ، استفاده از آن به ژاپن برمی گردد ، جایی که زنان برای داشتن موهایی زیبا و بلند از آب برنج استفاده می کردند ، چون آب برنج حاوی ماده ای به نام اینوزیتول است ، این ماده به درمان و ترمیم موهای آسیب دیده از داخل کمک می کند. همچنین به جلوگیری از آسیب مو ، [۱] آب برنج مایع شیری است ، به دلیل نشاسته تولید شده از برنج ، و آب برنج حاوی مواد معدنی و ویتامین ها است و به داشتن موهای سالم و پوست سالم کمک می کند و آب برنج باعث گردش خون می شود.

در بدن و ساخت سلول های پوستی جدید ، برای به دست آوردن پوست جوان و شاداب ، آب برنج حاوی اسیدهای آمینه نیز است که برای تقویت ریشه مو ، افزایش تراکم مو و براقیت و زیبایی آن کار می کند و از آب برنج به دلیل فواید زیاد آن برای مو استفاده می شود و یک ماده ایمن و طبیعی محسوب می شود. هیچ عارضه ای ندارد و در مقاله زیر ، فواید آب برنج برای مو و دستور العمل های طبیعی آن برای موهای سالم را توضیح می دهیم. [۲]

فواید آب برنج برای مو

آب برنج حاوی اینوزیتول ، کربوهیدرات تقویت کننده قابلیت ارتجاعی مو است . در زیر گزارشی از فواید آب برنج برای مو آورده شده است: [۲]

  • بهبود رشد مو: آب برنج برای درمان ریزش مو موثر است و آب برنج حاوی اسیدهای آمینه است که برای تجدید مو و افزایش رشد آن کار می کند و همچنین حاوی ویتامین های B ، C ، E است که سرعت رشد مو را افزایش می دهد.
  • کاهش شکستگی مو: آب برنج حاوی پروتئین های زیادی است که به خلاص شدن از تقسیمات مو کمک می کند ، زیرا در اثر قرار گرفتن مو در معرض آلودگی خارجی ، مو شکسته می شود که به مو کمک می کند سلامتی خود را از دست بدهد و اسیدهای آمینه موجود در آب برنج برای درمان آسیب های مو و ترمیم آن کار می کنند. .
 • بهبود بافت مو: هنگام شستن مو با شامپو ، شستن آن با آب برنج ترجیح داده می شود ، نه استفاده از نرم کننده ، زیرا آب برنج به بهبود مو و افزایش تراکم آن کمک می کند تا موهای سالم و زیبایی داشته باشید.
 • از مو در برابر آسیب محافظت کنید: آب برنج به کاهش اصطکاک سطح کمک می کند ، خاصیت ارتجاعی مو را بهبود می بخشد و کربوهیدرات های موجود در برنج که به آنها اینوزیتول گفته می شود ، آسیب های مو را درمان و محافظت می کنند و این ماده حتی پس از برداشتن آب برنج در مو باقی می ماند که به محافظت از مو کمک می کند از آسیب.
 • تقویت ریشه مو: آب برنج حاوی اسیدهای آمینه مفید بسیاری برای مو است و آب برنج به تقویت ریشه مو کمک می کند ، درخشش و لطافت آن را افزایش می دهد.
 • درمان شوره سر: شوره سر یک مشکل شرم آور است که باعث خارش سر می شود و آب برنج کمک می کند تا از مشکل شوره سر خلاص شوید و در صورت استفاده مداوم از آن جلوگیری کنید.
 • موها را ابریشمی و براق کنید: آب برنج موها را نرم ، براق و سالم می کند.
 • از بین بردن شپش: شپش یک مشکل بسیار دردسرساز است و نشاسته موجود در آب برنج به از بین بردن شپش کمک می کند و به راحتی از بین می رود.

دستور العمل های آب برنج برای مو

دستور العمل های آب برنج دستورالعمل های خانگی ایمنی است که به بهبود مو و افزایش تراکم آن کمک می کند. در اینجا چند دستور العمل ذکر شده است: [۳]

 سلامت مو را بهبود می بخشد

آب برنج به داشتن موهای قوی ، سالم و صاف کمک می کند ، زیرا مو از پروتئین ساخته شده است و برنج حاوی پروتئین است و برای مو بسیار مفید است زیرا به تقویت آن کمک می کند و لطافت آن را افزایش می دهد و همچنین آب برنج حاوی اینوزیتول است که نوعی کربوهیدرات است و برای جلوگیری از آسیب به بدن کمک می کند. مو ، و آن را سالم و قوی کنید ، و آب برنج به شما کمک می کند تا از مشکل ریزش خلاص شوید و رشد آن را افزایش دهید ، و روش کار این است: [۳]

 • مواد تشکیل دهنده:

آب برنج رقیق شده با آب.

 • طرز تهیه:

مثل همیشه موها را با شامپو بشویید.

آب برنج را روی موها قرار دهید.

با استفاده از نوک انگشتان ، به مدت ده دقیقه به آرامی موها و پوست سر را ماساژ دهید .

موها را با آب ساده بشویید.

دو یا سه بار در هفته استفاده کنید.

بافت موهای فر را بهبود می بخشد

آب برنج با دارا بودن آب برنج روی پروتئین مفید برای مو ، به کنترل و کنترل موهای فر کمک می کند ، زیرا برای بهبود موها و افزایش خاصیت ارتجاعی آن کار می کند ، و روش کار به این صورت است: [۳]

 • مواد تشکیل دهنده:

مقدار آب برنج تخمیر شده.

یک مقدار آب ساده (سه برابر آب برنج).

 • طرز تهیه:

مواد را با هم مخلوط کنید.

موها را با شامپو بشویید ، و آنها را با آب سرد خوب بشویید.

مخلوط را به عنوان شستشوی نهایی به موها بمالید و بگذارید بماند.

هفته ای یک یا دو بار استفاده کنید ، تا بهترین نتیجه را بگیرید.

موها را بشویید.

به عنوان نرم کننده مو استفاده کنید

از آب برنج به عنوان نرم کننده مو استفاده می شود و نتایج قوی و شگفت انگیزی را برای مو به ارمغان می آورد. به ترمیم مو کمک می کند ، خاصیت ارتجاعی آن افزایش می یابد و هزینه آن نیز کم است و روش کار به این صورت است

 • مواد تشکیل دهنده:

آب برنج

کمی روغن رزماری یا اسطوخودوس.

 • طرز تهیه:

مواد را با هم مخلوط کنید.

به تمام قسمتهای طول مو بمالید.

ده تا سی دقیقه روی موها بگذارید.

قسمت هایی از مو را با آب سرد بشویید .

تغذیه مو

از این دستورالعمل برای کمک به تغذیه مو ، سالم و مقاوم بودن مو استفاده می شود و روش کار به این صورت است: [۲]

 • مواد تشکیل دهنده:

پودر خردل کافی است .

آب برنج تخمیر شده.

برخی روغن زیتون .

 • طرز تهیه:

مواد را با هم مخلوط کنید ، تا خمیر یکدستی بدست آید.

خمیر را به پوست سر بمالید ، و آن را روی مو پخش نکنید.

بگذارید بیست دقیقه بماند.

با یک شامپوی ملایم بشویید.

گاهی بهترین درمان‌ها ساده‌ترین چیز‌هایی است که ما گاهی به‌جای استفاده، متأسفانه آنها را دور می‌ریزیم. یکی از همین مواد آب برنجی است که زمان آبکش کردن برنج دورریخته می‌شود

این آب به غیر از اینکه برای خیلی از مشکلات مفید است راز زیبایی و درخشندگی پوست و موها به شمار می‌آید، زیرا سرشار از منابع معدنی و مواد مغذی مورد نیاز مو و پوست است. از جمله خواص آب برنج جلوگیری ازپیری و جوان سازی پوست است. آب برنج حاوی املاح معدنی و بعضی از ویتامین‌های گروه «ب» است که موجب افزایش جریان خون در رگ‌ها و بویژه مویرگ‌های پوستی می‌شود و پوست صورت را بسیار با طراوت و محکم‌تر می‌کند و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می‌دهد. همچنین می‌توانید برای پاکسازی پوست در آخر شب‌ها از آب برنج به‌عنوان تونر استفاده کنید. پنبه را به آب برنج آغشته و پوستتان را تمیزنمایید. حتی افرادی که منافذ باز پوستی دارند می‌توانند از آب برنج به‌عنوان ماسک روزانه برای تنگ کردن منافذ پوستی استفاده کنند. آب برنج به‌علت وجود آنتی اکسیدان‌های قوی، خاصیت ضد التهابی دارد.حتی در موارد آفتاب سوختگی‌های جزئی می‌توان به‌عنوان ماسک از آن استفاده کرد.

مو‌های درخشان با آب برنج

آیا تا به حال به موهای زیبای زنان ژاپنی و کره‌ای توجه کرده‌اید. راز زیبایی موهای آنها آب برنج است. آب برنج موجب بلند شدن سریع موها می‌شود. همچنین از ریزش مو جلوگیری می‌کند.می‌توانید همیشه موهای لطیف و درخشان داشته باشید.کافی است آب برنج را روی سر ریخته وموها و کف سر را به آرامی ماساژ دهید و اجازه بدهید پنج دقیقه روی سر بماند و سپس آبکشی نمایید.اگر از جمله افرادی هستید که هیچ گاه برنج را آبکش نمی‌کنید، می‌توانید با جوشاندن برنج یا آرد برنج برای استفاده روزانه آب برنج تهیه کنید.

آلوئه ورا معجزه پوستی

برای اینکه یک ماسک آلوئه ورای خانگی بسازید می‌توانید ژل آلوئه ورا را از داروخانه تهیه نمایید به‌همراه یک عدد کپسول ویتامین‌ ای (سرش را قیچی کرده) به ژل اضافه کنید. اگر از ژل آماده استفاده نمی‌کنید می‌توانید خود گیاه آلوئه ورا را برش بزنید و ژل داخلش را در بیارید و با ویتامین‌ ای مخلوط کنید. این ماسک را روی ترک‌ها بمالید و اجازه دهید کاملاً جذب پوست شوند.این ماسک در ظرف در بسته تا سه روز در جای خنک قابل نگهداری است.

 

نوشته های مشابه

توسط
تومان