بایدها و نبایدهای قبل از رابطه جنسی

رابطه جنسی ، دانستنی های پزشکی

قبل از این که مطالب را بخوانید برای این که مطلب کاملا برای شما واضح شود، کلیپ کوتاه زیر را ببینید

رابطه جنسی و حفظ یک رابطه سالم زناشویی وابسته به رعایت نکات مهم بهداشتی و به طبع آن حفظ سلامتی زوجین است. گاهی قبل و یا در حین رابطه جنسی اشتباهی موجب عوارض و بیماری های خطرناک می شوند.

این اشتباه قبل از رابطه جنسی موجب بیماری زنان می شود

برخلاف عقیده ی عامّه، ادرار پیش از آمیزش، عفونت های زنانه را در شما افزایش می دهد. همیشه به زنان توصیه می شود که قبل و بعد از آمیزش ادرار کنند. اگر با منطق این گفته آشنا نیستید، بدانید که عقیده بر این است که خالی کردن مثانه قبل و بعد از آمیزش از ابتلا به عفونت های ادراری جلوگیری خواهد کرد.

این کار، نه تنها مفید نخواهد بود، بلکه از نظر کارشناسان، ممکن است احتمال پیشرفت عفونت ها را در شما افزایش دهد. ادرار قبل از رابطه جنسی یکی از بزرگترین باورهای غلط است که موجب از بین رفتن شکیبایی زنانه می شود. در حالی که ادرار بعد از آمیزش بسیار مهم است، رفتن به دستشویی قبل از رابطه ی جنسی کاملاً اشتباه است.رابطه جنسی

رابطه جنسی

اشتباهات قبل از رابطه جنسی که موجب عفونت زنانه می شود

چرا پیش از رابطه جنسی ادرار نکنیم؟!

باکتری های واژینال در حین آمیزش می تواند وارد مجرای ادرار شما بشود. اگر صبر کنید و ادرار خود را تا پس از رابطه جنسی نگه دارید تا حجم ادرار زیاد شود و با فشار بیشتری خارج شود، این جریان قدرتمند کمک می کند تا این باکتری های مضر نیز از بدن دفع شوند. اگر این حجم بالای ادرار برای دفع باکتری وجود نداشته باشد، این باکتری ها در بدن تولید عفونت خواهند کرد.

ادرار قبل از رابطه جنسی به این دلیل نهی شده است که منجر به عفونت های ادراری پس از مقاربت موسوم به عفونت ماه عسل (عفونت ادراری متعاقب نزدیکی) خواهد شد. از آنجا که این باکتری ها به سختی از جای خود بیرون رانده می شوند، جریان شدید ادرار بعد از رابطه ی جنسی ضروری به نظر می رسد.

 

قبل رابطه جنسی

این باکتری ها زین های کوچکی دارند که مانند قلاب عمل می کنند و به قشر داخلی مجاری ادرار می چسبند. اگر این باکتری ها به بیرون دفع نشوند، به داخل مثانه راه پیدا می کنند و سریعاً رشد و تولید می کنند و تبدیل به عفونت اداری خواهند شد.

متاسفانه خانم ها به خصوص، مستعد پرورش عفونت ادرار بعد از مقاربت هستند زیرا مجرای ادرار آقایان تنها ۵۰ میلی متر طول دارد که مساحت کوتاهی برای رشد و انتقالات باکتری ها است. به علاوه، احتمال ابتلا به این مسئله در برخی بانوان نیز بیشتر است زیرا دهانه ی مهبل آنان نزدیک مثانه قرار گرفته است. بیمارانی که بیشتر دچار این مشکل شده اند، کسانی هستند که رابطه ی جنسی بیشتری داشته اند.

جلوگیری از عفونت های ادراری 
اگر باکتری ها موفق شوند خود را به جایی که نباید باشند، برسانند، علائم این عفونت تنها ظرف ۲۴ ساعت خود را نشان خواهند داد.

به هر حال جارو و شستشوی باکتری ها از داخل بدن، قبل از رابطه جنسی برای کاهش احتمال سرایت به عفونت ادراری کاری است که عملی به نظر می رسد. اما بهتر بدانید که مهبل زنان سطحی مخاطی دارد که برای ترشحات لزج و چرب مناسب است و دارای باکتری های سالم و مفید خود است . بنابراین هیچ یک از پزشکان شستشوی واژن را در هیچ صورت توصیه نمی کنند.

راهکارهای دیگری برای جلوگیری از ابتلا از این بیماری عفونت ادرار وجود دارد مانند فراگیری مهارت های کنترل مثانه و جلو عقب دادن عضلات شکمی و زیر شکمی می تواند در بیرون راندن این باکتری های ناخواسته از فضای مهبل کمک کند.

قبل رابطه جنسی

بهتر است از کرم های چرب کننده، اشیای جنسی که با مهبل برخورد دارند و ابر حمام مخصوص مهبل که می توانند مخفی گاه خوبی برای باکتری ها باشند، کمتر استفاده کنید. ترشحات بدن و ادار بعد از رابطه ی جنسی هنوز هم از مهم ترین راه های مقابله با عفونت ادرار به شمار می روند.

البته، فکر کردن در مورد اینکه نباید قبل از رابطه جنسی ادرار کنید ممکن است نتیجه ای معکوس داشته باشد:از آنجایی که به خود می گویید نباید به دسشویی بروید باعث می شود حتی بیشتر به آنجا بروید. اگر نمی توانید خود را نگه دارید، بعد از رفتن به دسشویی حریصانه و به دفعات آب بنوشید تا بتوانید جریان شدید ادرار بعد از مقاربت را داشته باشید.

با این ایده که نباید قبل از رابطه ی جنسی ادرار کنید احساس ناراحتی می کنید؟ ناگفته نماند، برخی از زنان اعلام می کنند که با مثانه ی پُر، ارگاسم بهتری را تجربه می کنند.

رابطه جنسی ، دانستنی های مهم زناشویی
انجام رفتارهایی از سوی زن و مرد قبل از رابطه جنسی می تواند موجب تقویت کیفیت این رابطه شود ، رفتارهایی که تحقیقات تاثیرات مثبت آن را ثابت کرده است.

قبل از رابطه جنسی چه کنیم

رابطه جنسی برای سلامتی جسم و روح هر دوطرف از اهمیت بالایی برخوردار است و داشتن یک رابطه زناشویی با کیفیت این اثرات را تقویت می کند.تحقیقات ثابت کرده است که دراز کشیدن کنار همسر بعد از انجام رابطه جنسی تاثیر شگرفی بر کیفیت زندگی جنسی تان خواهد داشت ولی کارهایی هم هست که می توانید قبل از رابطه انجام دهید تا به هم نزدیک تر شوید. ۷ کاری که در اینجا به شما معرفی می کنیم نه تنها کمک می کند رابطه جنسی بهتری را تجربه کنید، بلکه رابطه تان را به طور کل قوی تر می کند.رابطه جنسی

۷ کار مهم قبل از رابطه جنسی برای افزایش لذت

قبل از رابطه جنسی  پیش نوازی را طولانی تر کنید

از کندتر پیش رفتن جریان نترسید و زمان بیشتری را برای ماساژ دادن هم، عشق بازی و کشف بدن همدیگر صرف کند. شهوت جنسی خیلی سریع بالا می رود، به همین دلیل ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت طول دادن آن فشار جنسی زیادی ایجاد می کند. به مرور زمان رابطه جنسی بین زوج ها به عملی اتوماتیک تبدیل می شود ولی اگر بتوانید توجه و تلاش بیشتری صرف آن کنید، به اتفاقی صمیمانه تر بین تان تبدیل خواهد شد. این صمیمیت تفاوت بین رابطه جنسی و عشق بازی است و زوج هایی که رابطه جنسی بهتر و سالم تری دارند رابطه بهتر و مستحکم تری هم خواهند داشت.

قبل از رابطه جنسی به همدیگر خیره شوید

دفعه بعدی که شهوت بین شما و همسرتان زیاد شد، لحظه ای وقت بگذارید و عمیق به چشمان همدیگر نگاه کنید، انگار می خواهید به روح و عمیق وجود هم نگاه کنید. این کار تاثیر شگرفی بر رابطه تان می گذارد.

لحظه ای وقت گذاشته، دستتان را روی قلب همسرتان گذاشته، او هم دستش را روی قلب شما بگذارد و به هم خیره نگاه کنید و ۱۰ نفس عمیق بکشید. اینکار رابطه جنسی را به تجربه ای بسیار لذت بخش تر برایتان تبدیل خواهد کرد و باعث می شود به هم نزدیک تر شوید.

قبل از رابطه جنسی  به چیزهای خوب فکر کنید

اگر خیره شدن به همدیگر چندان مورد پسندتان نیست، می توانید چشم هایتان را بسته، نفس عمیق بکشید و به زمانی فکر کنید که همه چیز بین شما و همسرتان در بهترین حالت ممکن بود. به زمانی که عشق بی قید و شرط، آرامش کامل، آزادی و لذت بین تان حکمفرما بود. ازآنجاکه مغز نمی تواند فرق بین واقعیت و خیال را تشخیص دهد، اگر خودتان را به خوبی در آن وضعیت تجسم کنید، همان حس فوق العاده را احساس خواهید کرد. مهمترین اندام جنسی شما مغزتان است. به همین دلیل، با این تصویرسازی ها و فکرهای خوب و مثبت، حس تان نسبت به همسرتان در طول رابطه جنسی بیشتر شده و پس از آن هم احساس رضایت بیشتری خواهید داشت.

قبل از رابطه جنسی

کارهای خوب و رفتارهای مناسب قبل از رابطه جنسی

قبل از رابطه جنسی  در آغوش هم دراز بکشید

درست مثل بعد از اتمام رابطه! هرچه زمان بیشتری قبل از شهوانی تر شدن فضا در آغوش هم باشید، فایده بیشتری برای رابطه تان در طولانی مدت دارد. دلیل آن این است که بغل کردن اُکسی توسین در بدن ترشح می کند و این هورمون حس صمیمیت را با همسرتان تقویت می کند.

قبل از رابطه جنسی  به تنهایی مدیتیشن کنید

۳۰ ثانیه وقت بگذارید تا ذهنتان را آرام کرده، خودتان را از مشغله های آن روز بیرون کشیده و به زمان حال بیاورید. خانم های به طور ذاتی می توانند چند کار را به صئرت همزمان انجام دهند و مدام برنامه ها و کارهای روزانه شان را در ذهنشان مرور می کنند. مدیتیشن به شما کمک می کند ذهنتان از چیزهایی جز رابطه جنسی که می خواهید با همسرتان داشته باشیر خالی شده و عمق رابطه تان در طول نزدیکی بیشتر شده و عملکرد بهتری هم داشته باشید.

قبل از رابطه جنسی  به عکس های دونفره تان نگاه کنید

احتمالاً عکس های دونفره ای در اتاق خوابتان دارید. درست قبل از شروع رابطه جنسی، به این خاطرات عالی دونفره تان نگاه کنید. تحسین رابطه تان به این شکل، رابطه جنسی را به اتفاقی تحسین برانگیز بین تان تبدیل خواهد کرد. همچنین حس مثبتی که نسبت به همدیگر و رابطه تان دارید را هم تقویت می کند.

قبل از رابطه جنسی  درمورد فانتزی ها و خواسته های جنسی تان با هم حرف بزنید

با تغییر نحوه حرف زدنتان درمورد رابطه جنسی می توانید به سادگی رابطه بین خودتان را مستحکم تر کنید. خیلی وقت ها زوج ها سعی می کنند وقت را تلف نکرده و سراغ کار اصلی بروند ولی وقتی با درمیان گذاشتن فانتزی های خصوصی تان درمورد رابطه جنسی – حتی اگر این کار باعث خجالتتان شود – بعد تازه ای به رابطه جنسی تان خواهید داد.

صحبت کردن درمورد این موضوعات صمیمیت بین شما را بیشتر کرده و اگر تصور کنیم که همسرتان بخشی از فانتزی های شما باشد، شنیدن این حرف ها حس اعتمادبه نفس هر دو شما را بالا خواهد برد. اعتمادبه نفس مستقیماً با جذابیت جنسی در ارتباط است، به همین دلیل حس شما نسبت به همدیگر هم تقویت خواهد شد.

منبع: نمناک

کلیپ سرا وب‌سایت

نظرات بسته شده است.