امام خمینی بی احساس بود+فیلم

emamشوق بندگى، عشق عبودیت‏، صفت نخست رسول اکرم(ص)که پیش از رسالت او به چشم مى خورد، عبودیت و بندگى اوست که هر روز ما بدان اشاره مى کنیم و مى گوئیم: «اشهد ان محمدا عبده و رسوله». و برترین کنیه و صفت سید الشهداء(ع) نیز این امتیاز چشمگیر اوست که «ابا عبد الله» است یعنى پدر عبودیت و بندگى امام حسین(ع) است. امام خمینى(ره) که پور شایسته این پدر و آن جد و مادر است، بدان مرحله از کمال و تابندگى رسید که در حریم زندگى و تکالیف و وظایف، هیچ استقلالى براى خود قایل نبود و تنها بالندگى و تسلیم به درگاه حضرت حق و رضایت خداوند را یگانه هدف خود مى دانست.

چنین دیدگاهى موجب گردید که چون خبرنگار از امام(ره) در هواپیما پرسید: «حضرت آیت الله اکنون که پس از سال ها تبعید، به سوى ایران در پرواز هستید و ساعتى دیگر در تهران و بین مردم خواهید بود، چه احساسى دارید»؟ امام(ره)فرمود: «هیچ» گرچه این «هیچ» همه چیز بود و دایره المعارفى عظیم معرفت، تسلیم و بندگى در آن موج مى زد. به این خاطر در سال هاى بعد که مردم مشتاق و ارادتمند با مشتهاى آهنین و فریادهاى خالصانه مى گفتند: «ما همه سرباز توئیم خمینى، گوش به فرمان توئیم خمینى»، امام(ره) فرمود: «ما همه سرباز خدا هستیم، هر چه هست اوست و ما در برابر او هیچ هستیم». به یقین تا آن عزیز سفر کرده به این مرحله از بندگى و تسلیم نمى رسید، چنین انقلاب سترگ و حماسه بزرگى به دست او انجام نمى شد، حادثه اى که تمامى اندیشمندان جهان شبیه معجزه تفسیر کردند و کارى خدایى دانسته و بدون تردید چنین بود، زیرا «العبودیه جوهره کنهها الربوبیه بندگى- حقیقت بندگى و بندگى خالصانه- گوهریست که عمق آن مقام پروردگاریست» یعنى بنده به بهره اى وافر از اسم «رب» پیدا مى کند و خود مظهر اسم رب مى شود به گونه اى که به تربیت معنوى عالم و آدم مى پردازد.

پس در «هیچ»، همه چیز بود، دریاى عظیمى از معرفت، تسلیم و بندگى در آن موج مى زد و محو در خدا شد و به راحتى توانست بگوید، «با دلى آرام و قلبى مطمئن به سوى خدا مى روم» چون به درجه کمال بندگى رسید و غیر از خدا چیز دیگرى را ندید و فقط بندگى و طاعت الهى را در نظر داشت دیگر به احساسى غیر از احساس خدایى را نمى دید و متأثر از احساس غیر خدایى نمى گردید. درود و رحمت خدا بر روح مطهرش باد.

[button color=”blue” size=”big” link=”http://www.zamaneh.ir/v/3f5f2cf9d1976834411d593c8666137a.html” icon=”” target=”true”]مشاهدی فیلم[/button]

654mt

نظرات بسته شده است.