اسرار اعجاب انگیز رسیدن به موفقیت

رسیدن به موفقیت

سرار اعجاب انگیز رسیدن به موفقیت

تا به حالا از خود سوال کرده اید چرا برخی موفق می شوند و برخی دیگر در رسیدن به آنچه آرزوی دستیابی به آن را دارند ناکام می مانند؟ ما همیشه تعجب می کنیم که راز موفقیت کجاست و چرا افراد موفق موفق می شوند؟ آیا این راز است که آنها توانایی های ویژه و ضریب هوشی بالاتری دارند؟ یا اینکه آنها از خطر پذیری لذت می برند؟ یا آیا آنها خود را با افراد قدرتمند و با نفوذ محاصره می کنند؟ در حقیقت ، موفقیت به عنوان یک نتیجه و نتیجه تجمعی مجموعه عواملی است که در این مقاله سعی می کنیم به آنها بپردازیم.

۱- از ظاهر خود غافل نشوید.

ظاهر شما به شما اعتماد به نفس و احترام می بخشد و هاله ای به شما می بخشد که باعث می شود افراد فقط با دیدن شما جذابیت خود را احساس کنند. البته ، ما نمی توانیم شکل و خلقت خود را ، که خداوند ما را بر آن خلق کرده است ، تغییر دهیم ، اما مطمئناً می توانیم لباس های ظریفی بپوشیم که بهترین شکل را به ما بدهند ، زیرا افراد با دیدن ساده ، سریع احساس می کنند ، لباس ، ظرافت و ظاهر با اعتماد به نفس با یک زبان بدن قوی در آن نقش زیادی دارد. غذای خوب و سالمی که باعث تناسب اندام و فرم ما می شود.

۲-فرار از درد و لذت جویی انگیزه بیشتر انسان است.

فرار از درد و لذت جویی انگیزه بیشتر اعمال انسان است. برای رسیدن به یک زندگی شاد ، پیشرفت و رشد ، ما باید از منطقه راحتی خود خارج شویم و از تلاش خسته و ناامید نشویم

۳- تصویری از آینده خود را در تصورات و همیشه در چشمان خود قرار دهید.

تصویری از آینده خود تصور کنید که به این سوال پاسخ دهد که چرا من این کار را انجام می دهم؟ ، آن را تصور کنید و همیشه آن را به خود یادآوری کنید. تصویری از آینده موفقی که آرزویش را دارید عزم شما را تقویت می کند. و خود را مجبور می کنید تا سخت تلاش کنید تا به آنچه برنامه ریزی می کنید برسید.

۴- انتخاب شریک زندگی مناسب.

دقت شما در انتخاب شخصی برای به اشتراک گذاشتن سفر شما یکی از مهمترین رازهای موفقیت است. انتخاب یک شریک زندگی مناسب که با علایق شما شریک باشد ، شما را تشویق و ایجاد انگیزه کند و نزدیک به طرز تفکر شما فکر کند ، شما را به دستیابی به نتایج خوب در کار و پیشرفت در زندگی خود سوق می دهد. شخصی را پیدا کنید که شبیه شما باشد و در علایق شما مشترک باشد.

۷- چیزهای جدید یاد بگیرید.

مهم نیست مهارت چیست و آیا به درد شما می خورد یا نه ، نکته این است که مدام چیزهای جدید یاد بگیرید. یادگیری ، برای مثال ، بازاریابی ، نوشتن یا یادگیری یک بازی Sfedk برای رفع فشار زندگی چیز جدیدی یاد بگیرید ، و این به شما توانایی پیشرفت بهتر و موفقیت در کار خود را می دهد. شما ممکن است با رفتن به یک کار جدید و کسب درآمد مهارت جدیدی در تغییر کیفیت زندگی خود بیاموزید.

۸- روی یک کاری که انجام می دهید تمرکز کنید.

وقتی بین بیش از یک کار جابجا می شوید ، در فرآیند سوئیچ اشتیاق و وقت زیادی را از دست می دهید و از یک کار به وظیفه دیگر می روید. اما اگر مجبور باشید همزمان بیش از یک کار را انجام دهید ، باید زمان بین آنها را به زمان مشخصی از یک تا دو ساعت برای هر کار تقسیم کنید و باید از شر هر کاری که مانع کار شما شود ، خلاص شوید. هرگز از تعداد وظایف ۳ بیشتر نکنید ، این به شما کمک می کند تا آنها را به موقع انجام دهید.

۹- خودتان را دوست داشته باشید.

ارسطو می گوید: “شخص عزیز به خودش وابسته است”. شما قادر نخواهید بود که از مردم عشق و پشتیبانی بخواهید در حالی که خودتان را دوست ندارید ، برای ساختن یک زندگی و آینده خوب به کسی وابسته نیستید ، عشق شما به خود یکی از مهمترین رازهای موفقیت و خوشبختی در زندگی است ، احساس رضایت از ظاهر ، ظاهر و طرز تفکر شما و پذیرش خود از خود همانطور که هستید آینه ای است که تصویر شما را منعکس می کند. از نظر دیگران با کسانی که شما را همانگونه که هستند می پذیرند محاصره کنید. و

۱۰- از نعمت خداوند شکرگزار و سپاسگزارم.

غر زدن و نارضایتی از خود و زندگی ات باعث کاهش قوت و انرژی شما می شود ،

سرانجام ، موفقیت بین شب و روز حاصل نمی شود ، بلکه یک تجمع از تمام اعمال و عادات شما است ، و هیچ عصای جادویی برای موفقیت وجود ندارد ، و فقط با عرق ، تلاش و کوشش همراه است و می توان در درون شما جادو کرد تا کاری را که دوست دارید انجام دهید و به دنبال اشتیاق باشید ، که خستگی ناپذیر است و از کار کردن روی آن خسته نیست و احساس خوشحالی می کنید و شما دارم روش کار می کنم. و اگر رازهای دیگری دارید ، آنها را با ما در میان بگذارید.

هیچ‌گاه تصادفی و از روی شانس نمی‌توانید برای همیشه هوشمندانه عمل کنید. برای این‌کار باید به مغزتان توجه زیادی داشته باشید و از آن مراقبت کنید. برای این هدف و بهترین استفاده از مغز به‌دستورات زیر عمل کنید.

 

“تِج تادی” یکی از اعضای YPO، دانشمند علم اعصاب و پایه‌گذار و مدیرعامل MindMaze است. وی عمر خود را وقف مطالعه روی نحوه عملکرد مغز گذاشته و شرکت وی، پیشرو در زمینه فناوری مغز است.

 

*

*
شرکت MindMaze در گذرگاه علم اعصاب و محاسبات قرار گرفته و در حال طراحی و ساخت نسل بعدی تعاملات بین مغز و ماشین است. نسلی که با هدف بهینه‌سازی زندگی انسان‌ها از طریق تولید محصولات بهداشت و سلامت و فراتر از آن طراحی شده است. تادی معتقد است که همه باید درباره مالکیت، حفظ و نگهداری، و مراقبت از مغز انسان چیزهای جدیدی یاد بگیرند. اگر به این مسئله علاقه دارید، می‌توانید از این‌جا شروع کنید.

 

۱- تمام مغزها به‌شکل منحصر به‌فرد و مخصوص به‌خود سیم‌کشی شده‌اند 

یعنی شما نیاز به یافتن روش‌هایی دارید که با شخصیت‌تان هم‌خوانی دارد. تادی توضیح می‌دهد که: “نحوه یادگیری و برقراری ارتباط بین افراد مختلف متفاوت است. هم‌چنین، شیوه‌های آموزش و یادگیری از بخش‌های گوناگون مغز استفاده می‌کند. به‌عنوان مثال، کسانی‌که از طریق گوش یاد می‌گیرند از شنوایی برای پردازش اطلاعات استفاده می‌کنند اما افرادی که از شیوه‌های بصری استفاده می‌کنند روی دیدن تکیه دارند. اگر می‌خواهید از یادگیری خود بهترین استفاده را داشته باشید، به‌دنبال استراتژی باشید که از مجموع تمام این روش‌ها نتیجه بهتری به شما ارائه دهد.

 

برای رسیدن به این نقطه به‌دنبال استراتژی‌های یادگیری چند منظوره باشید.” این مسئله برای دیگران هم صادق است. فکر نکنید بقیه افراد از همان روش‌هایی که برای شما ایده‌آل است استفاده می‌کنند.

 

۲ – برای یادگیری هیچ‌گاه دیر نیست 

وی می‌افزاید: “نوروپلاستی تمام عمر دوام می‌آورد. برای همین هیچ‌گاه برای یادگیری دیر نیست.” در حقیقت، دانش‌های جدید بر اساس اطلاعات فعلی که در مغز موجود است شکل می‌گیرد. پس هرچه بیشتر بدانید احتمال یادگیری شما در آینده بیشتر می‌شود. “مهم‌ترین چیزی که باید به‌خاطر داشته باشید آن است که یادگیری نیازمند تکرار اعمال مشخص در راستای رسیدن به‌هدف است. اگر هدف مشخص و تعیین شده دارید و می‌توانید اعمال تکرارشونده را با هم ترکیب کنید، حافظه شما تحکیم پیدا می‌کند و عملکرد اجرایی آن بهینه می‌شود.” برای به‌دست آوردن پروژه‌ها و فرصت‌های جدید دیگران را به‌چالش بکشید.

 

*

*
۳ – فعالیت فیزیکی باعث سلامت ذهنی می‌شود 

به‌گفته تادی، مغز به مواد شیمیایی مانند اندروفین‌ها نیاز دارد. این ماده از طریق ورزش و فعالیت‌های بدنی آزاد می‌شود. “فعالیت بدنی باعث تحریک فاکتورهای رشد می‌شود – کنش‌های شیمیایی که روی سلامت سلول‌های مغز، رشد عروق خونی جدید و حتی افزایش و بقای سلول‌های مغز تأثیر می‌گذارد. نتیجه آن تغییر مغز به‌شکلی است که به‌حافظه و مهارت‌های تفکر و اندیشه کمک می‌کند.” تداوم، ثبات و پایداری یک عامل کلیدی به‌شمار می‌رود، پس فعالیتی را انتخاب کنید که به‌آن علاقه دارید و در طول زندگی خود از آن لذت می‌برید.

 

۴ – مغز، شبکه اجتماعی اصلی است 

تادی به‌اهمیت نورون‌های آینه‌ای اشاره می‌کند. “سلول‌های مغز در دو حالت تحریک می‌شوند، زمانی‌که شخص ورزش می‌کند و زمانی‌که همان حرکات را تماشا می‌کند.” فعالیت، اجرا و دیدن باعث بهینه شدن عملکردهایی مانند تلقین و درک‌وفهم می‌شود. “اگر دنباله‌روی فرد دیگری نباشید هیچ‌گاه رهبر موفقی نخواهید بود. سعی کنید برای رسیدن به خودآگاهی و مهارت‌های فکری تلاش کنید. برای رسیدن به‌این نقطه باید همواره و به‌طور جدی گوش کنید، مطالعه کنید و به دیدگاه‌های دیگران نگاه کنید. اگر خودتان نمی‌توانید این مهارت‌ها را پرورش دهید از یک مربی کمک بگیرید.”

 

۵ – هر مغزی دارای محرک‌های احساسی است

با این‌که هر مغزی می‌تواند دلیل درست کند، اما لزوما همه تصمیم‌گیری‌ها مبنای منطقی ندارد. احساسات تأثیرات شگرفی دارد و حتی در برخی شرایط بر منطق چربش دارد. احساسات حتی روی سیستم‌های پاداش و مجازات تأثیر می‌گذارد. فیدبک‌های مثبت یک تحریک کننده و عامل ایجاد انگیزه درازمدت نسبت به ترس و شرم و پشیمانی است. اما فیدبک منفی می‌تواند باعث ایجاد ناامیدی شود که در نهایت روی کارایی‌تان اثر می‌گذارد.

 

“در شرایط سخت و پر از اضطراب، یاد بگیرید که قبل از هر چیز گوش کنید و پرسش‌ها را نگه دارید. برای پاسخ‌دهی سریع و آنی عجله نکنید. بلکه یاد بگیرید احساسات‌تان را تنظیم کنید. این کار باعث می‌شود تا جایگاه بهتری برای تصمیم‌گیری داشته باشید در حالی‌که از یک دیدگاه و چشم‌انداز منطقی برخوردارید.” اگر یاد بگیرید تا اثرات احساس دیگران بر روی فرآیندهای فکری‌شان را درنظر بگیرید، می‌توانید نقش بهتری در متقاعد کردن یا ایجاد انگیزه در آن‌ها داشته باشید.

 

منبع: شبکه

 

 

کلیپ سرا وب‌سایت

نظرات بسته شده است.