خانه / اخبار / سیاسی / سناتور آمریکایی از وزارت دادگستری خواست دیدارهای کری با ظریف را بررسی کند

سناتور آمریکایی از وزارت دادگستری خواست دیدارهای کری با ظریف را بررسی کند


سناتور آمریکایی از وزارت دادگستری خواست دیدارهای کری با ظریف را بررسی کند

اخبار,اخبار سیاست خارجی,مارک روبیو

یکی از سناتورهای آمریکایی از وزارت دادگستری این کشور خواست با بررسی دیدارهای کری با ظریف، در خصوص نقض احتمالی قوانین این کشور از سوی وزیر خارجه پیشین ایالات متحده، اعلام نظر کند.

به گزارش تسنیم، سناتور مارک روبیو، عضو جمهوری‌خواه سنای آمریکا از وزارت دادگستری این کشور خواست دیدارهای جان کری با محمد جواد ظریف را مورد تحقیق قرار دهد.

 

مارک روبیو از وزارت دادگستری خواسته است احتمال نقض قوانین از سوی جان کری، وزیر خارجه پیشین این کشور به خاطر دیدار با وزیر خارجه ایران را مورد بررسی قرار دهد.

 

این سناتور آمریکایی در بیانیه‌ای خطاب به وزارت دادگستری آمریکا آورده است که «مردم آمریکا لیاقت این را دارند که بدانند قوانین ایالات متحده، صرف‌نظر از منصب پیشین افراد، اعمال می‌شوند.»

 

به نوشته واشنگتن‌اگزماینر، این منتخب سنای آمریکا از ایالت فلوریدا در بیانه‌اش عنوان کرده که وزارت دادگستری باید مشخص کند که آیا این عضو پیشین دولت اوباما قانون موسوم به «لوگان» – قانونی با سابقه ۲۰۰ ساله که شهروندان این کشور را از مذاکره بدون مجوز به نیابت از آمریکا با دولت‌های خارجی منع می‌کند – یا قانون عاملان خارجی – قانونی که به موجب آن افراد یا شرکت‌هایی که به نیابت از یک نهاد خارجی فعالیت می‌کنند، فعالیت خود در ارتباط با دولت ایالات متحده را اعلام کنند – نقض کرده است یا خیر.