خانه / اخبار / اخبار جامعه / ۳۰ میلیون نفر فیلتر تلگرام را دور می‌زنند

۳۰ میلیون نفر فیلتر تلگرام را دور می‌زنند


۳۰ میلیون نفر فیلتر تلگرام را دور می‌زنند

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, فیلتر تلگرام
معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: تعداد ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر، طبق آماری که مرکز ملی فضای مجازی در تاریخ نوزدهم تیر ماه ۱۳۹۷ اعلام کرده است، از طریق فیلترشکن‌های هاتگرام و تلگرام طلایی، فیلتر تلگرام را دور می‌زنند. 

به گزارش ایرنا، عبدالصمد خرم‌آبادی روز شنبه در صفحه شخصی خود در پیام‌ رسان سروش نوشته است: بر اساس این اعلام، اینترنت بدون فیلتر هاتگرام و تلگرام طلایی را وزارت ارتباطات تامین می‌کند.

 

مقام مسئول در دادستانی کل کشور تاکید کرده است: این در حالی است که فعالیت فیلترشکن های داخلی نظیر هاتگرام و تلگرام طلایی برخلاف اهداف و سیاست‌های تعیین شده در مصوبه شورای عالی فضای مجازی است. مصوبه مربوط به «سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی» حدود یک سال پیش (در خردادماه ۱۳۹۶) به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسید و فراگیرشدن پیام رسان‌های داخلی و جلوگیری از دسترسی بیگانگان به داده‌های عظیم کشور صراحتا جزو اهداف و سیاست‌های مذکور در این مصوبه هستند.

 

خرم‌آبادی توضیح داده است: از آنجا که فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی هم مانع از فراگیرشدن پیام‌رسان‌های داخلی و هم موجب دسترسی بیگانگان به داده های عظیم کشور خواهد شد، از این رو فعالیت این دو نرم افزار برخلاف مصوبه شورای عالی فضای مجازی است. اینکه نهادهای ذیربط منتظر بمانند تا تلگرام و سایر پیام‌رسان‌های خارجی بستر ارتباطاتی مردم در فضای مجازی کشور را فراهم و شرکت‌های داخلی را به عمله تلگرام تبدیل کنند، نهایت تنبلی است.

 

معاون دادستان کل کشور گفته است: اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی نیاز به عزم جدی دارد. نهاد‌های ذیربط باید تنبلی را کنار بگذارند و از هرگونه فعل یا ترک فعل که موجب استمرار حاکمیت دشمن بر فضای مجازی کشور می‌شود، خودداری کنند. باید ارتباط بین هاتگرام و تلگرام طلایی را با شبکه اجتماعی تلگرام قطع کرد و برای فراگیرکردن پیام‌رسان‌های مستقل داخلی کمر همت را محکم بست.