خانه / اخبار / سیاسی / هیلی: برای انتخاب مجدد ترامپ در ۲۰۲۰ مبارزه خواهم کرد
کد مطلب:295304

هیلی: برای انتخاب مجدد ترامپ در ۲۰۲۰ مبارزه خواهم کرد


هیلی: برای انتخاب مجدد ترامپ در ۲۰۲۰ مبارزه خواهم کرد

اخبار,اخبار بین الملل,نیکی هیلی و ترامپ

سفیر مستعفی آمریکا در سازمان ملل در واکنش به گمانه‌زنی‌های گسترده درباره جاه‌طلبی‌های سیاسی بیشترش به دنبال اعلام استعفایش در روز سه‌شنبه اعلام کرد: برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی نامزد نمی‌شوم و از انتخاب مجدد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا حمایت خواهم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در جریان دیدارش با ترامپ در کاخ ریاست‌جمهوری که در جریان آن ترامپ استعفای وی را قبول کرد به خبرنگاران گفت: من برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ نامزد نمی‌شوم. من به دنبال حمایت از ترامپ در انتخابات بعدی هستم.

 

از آنجایی که کاخ سفید با عجله نشست میان ترامپ و هیلی را اعلام کرد، اخبار مربوط به تصمیم نیکی هیلی برای استعفا از سمتش به شدت فراگیر و منعکس شد.

 

ترامپ که در دفتر ریاست‌جمهوری در کنار هیلی نشسته بود به خبرنگاران گفت: هیلی تا پایان سال جاری میلادی در سمت خود باقی خواهد ماند و پس از آن نیاز به یک استراحت دارد.

 

ترامپ تاکید کرد که هیلی از شش ماه پیش تصمیم خود را برای استعفا از سمتش به وی ابلاغ کرده بود.

 

هیلی فرماندار سابق کارولینای جنوبی به خاطر اعتباراتش از جانب حزب جمهوری‌خواه و تمایلی که به این حزب داشت به عنوان یک نیروی ثابت و استوار در دولت تلقی می‌شد.

 

شایعاتی نیز به شدت منعکس شده بود مبنی بر اینکه هیلی جاه‌طلبی‌های سیاسی خودش را دارد. اخبار روز سه‌شنبه باعث گمانه‌زنی‌های گسترده‌ای شد مبنی بر اینکه هیلی ممکن است خودش را برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی آماده کند؛ گمانه‌زنی‌هایی که فورا از جانب نیکی هیلی رد شد و تاکید کرد که از انتخاب مجدد ترامپ در سال ۲۰۲۰ میلادی حمایت خواهد کرد.

 

استعفای هیلی در زمان ناخوشایندی برای کاخ سفید صورت می‌گیرد چراکه انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ میلادی بسیار نزدیک است. این تصمیم همچنین احتمالا تایید برت کاوانا، به عنوان عضو دادگاه عالی را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد؛ انتصابی که می‌تواند یک پیروزی بزرگ برای دولتی باشد که بیش از دولت‌های قبلی آشوب و ناآرامی و همچنین تغییر کارمندان را تجربه کرده است.

 

 

ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *