خانه / اخبار / حوادث / موش گزیدگی نوزاد در بیمارستان امام خمینی اهواز!+عکس
کد مطلب:13311

موش گزیدگی نوزاد در بیمارستان امام خمینی اهواز!+عکس

موش گزیدگی نوزاد در بیمارستان امام خمینی اهواز!

موش گزیدگی نوزاد
موش گزیدگی نوزاد

 

رئیس بیمارستان امام گفته است:پرستاران بخش زنان بیمارستان صبح روز ۱۶ مرداد به دنبال صدای گریه نوزاد و سر و صدای مادر به اتاق نوزاد تازه تولد شده مراجعه کرده و با صحنه خراشیدگی در سمت چپ صورت نوزاد مواجه شدند.نوزاد

نوزاد

وی افزود:مادر نیز ادعا کرده زمانی که صدای گریه بچه را شنیدم با روشن کردن چراغ، خراش هایی را در صورتش مشاهده کردم اما اثری از جانوری نبود.

معصومی ادامه داد:زخم های نوزاد توسط پرستاران ضد عفونی و با ۲ بخیه مورد مداوا قرار گرفت.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز گفت:بعداز اطلاع یافتن از این حادثه در همان روز از نوزاد عیادت کردیم و بار دیگر از مادر و مادربزرگ نوزاد در خصوص مشاهده کردن موش سوال کردیم که آنها ادعا کردند چیزی ندیده اند.

وی اظهار کرد:روز بعد مشاوره عفونی نیز بر روی نوزاد انجام که احتمال گزیدگی بعید اعلام شد.

معصومی بیان کرد:مسئولان بیمارستان روش درمان را با احتمال گزیدگی توسط موش دنبال کردند و اقدامات لازم از جمله زدن واکسن و ضدعفونی را انجام دادند.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز گفت:نوزاد ۲۴ ساعت بعد مرخص شد اما همچنان تحت کنترل است و وضعیت مطلوبی دارد.

ابهام در علت حادثه

اظهارات رئیس بیمارستان امام در حالی صورت می گیرد که شاهدان عینی و تصاویر نوزاد حاکی از خراش هایی در صورت و سپس بخیه وی توسط پرستاران بیمارستان است و رئیس بیمارستان با اینکه گزیدگی توسط موش یا گربه را رد نموده ولی دلیل این اتفاق ناگهانی برای نوزاد را توضیح نداده است. گرچه وی در عین حال از انجام اقدامات لازم با احتمال گزیدگی خبر داده است!

وی همچنین نگفته که آیا ممکن است صورت یک نوزاد آن ساعت صبح بی دلیل دچار خراشیدگی و سپس نیازمند بخیه بشود؟

منبع: نمناک

خطرات گاز گرفتگی حیوان

یکی از خطرات بعد از گاز گرفتن حیوانات، عفونت زخم ناشی از گزش است. احتمال این عفونت ها در زخم های ناشی از گزش گربه بیشتر از سگ است. یکی دیگر از خطراتی که ممکن است بدنبال گزیده شدن فرد توسط یک حیوان پستاندار بوجود آید ابتلاء به هاری است. اگر حیوان خانگی بوده و قبلاً برعلیه هاری واکسینه شده باشد این خطر بسیار کم است ولی در گزیده شدن به توسط حیوانات وحشی این خطر وجود دارد. هرساله حدود ۵۵۰۰ نفر در جهان براثر ابتلاء به هاری جان خود را از دست میدهند.

215

گزیدگی حیوان چه مشکلاتی ایجاد میکند

  گزش حیوان حتی اگر زخمی ایجاد نکند میتواند موجب آسیب به استخوان ها، عضلات، تاندون ها، لیگامان ها و اعصاب عضو شود. اگر زخم هم ایجاد شود خطر عفونت آن زیاد است. علائم عفونت، زخم، گرما، تورم، درد، قرمزی اطراف زخم و ترشح چرکی از زخم است. علائم آسیب به تاندون ها یا اعصاب به صورت ناتوانی در حرکت دادن انگشت یا از دست دادن حس پوست در قسمتی از دست یا انگشت است.

 درمان گزش حیوانات

مهمترین نکاتی که باید به آنها توجه کنید عبارتند از

  • قسمت زخم شده را در دهان نکنید. دهان شما پر از میکروب است که میتواند موجب عفونت زخم شود.
  • اگر زخم سطحی است باید فوراً آنرا با آب و صابون یا مواد ضد عفونی کننده شستشو داده و روی آنرا پانسمان میکنیم.
  • در صورت خونریزی از زخم یک گاز یا پارچه تمیز روی آن گذاشته و با فشار مستقیم دست بر روی زخم سعی میکنیم خونریزی را متوقف کنیم. فشار باید حداقل ده دقیقه و بصورت ممتد ادامه یابد. بالا نگه داشتن دست هم در قطع خونریزی مفید است.
  • سریعاً به پزشک مراجعه میکنیم
ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *