خانه / مطالب تازه / مرد ایرلندی و یک اکران بزرگ

مرد ایرلندی و یک اکران بزرگ


مرد ایرلندی و یک اکران بزرگ

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,مردایرلندی

بسیاری در ایران و جهان در انتظار نمایش «مرد ایرلندی»، آخرین فیلم مارتین اسکورسیزی با بازی رابرت دنیرو و آل پاچینو هستند. آخرین خبر درباره این فیلم از جشنواره فیلم مراکش به بیرون درز کرد.

به گزارش اف ان، رابرت دنیرو یکی از دو بازیگر اصلی این فیلم در حاشیه مراسم تقدیر از خود اعلام کرد که کمپانی نتفلیکس در حال انجام توافقی برای نمایش گسترده این فیلم در سال۲۰۱۹ است. پیش از آن و در زمانی که هنوز فیلمبرداری مرد ایرلندی پایان نیافته بود نیز شایعاتی در میان اهالی سینما مبنی بر اینکه این فیلم توسط کمپانی نتفلیکس به‌مدت ۲‌ماه به‌صورت محدود اکران خواهد شد دهان به دهان می‌شد. دنیرو به طرفدارانش اطمینان داد که این فیلم در سالن‌های بزرگ بر پرده خواهد رفت.

فیلمنامه مرد ایرلندی را استیون زالیان براساس کتاب «من شنیدم که زنگ خانه‌ها را زدی» اثر چارلز برانت نوشته. در این فیلم رابرت دنیرو در نقش فرانک، رهبر یکی از اتحادیه‌های کارگری است که متهم به‌کار کردن برای خانواده مافیایی بوفالینو است. آل ‌پاچینو نیز در نقش جیمی هوفا بازی می‌کند. جیمی هوفا، رهبر یکی از اتحادیه‌های کارگری است که به‌طور مرموزی در ۳۰ژوئیه ۱۹۷۵ ناپدید می‌شود و دیگر هیچ‌گاه اثری از وی پیدا نمی‌شود. این نهمین فیلمی است که با همکاری مارتین اسکورسیزی و رابرت دنیرو ساخته شده است. همچنین پس از فیلم‌‌های قسمت دوم فیلم پدرخوانده، مخمصه و قتل عادلانه این چهارمین فیلمی است که رابرت دنیرو و آل پاچینو در کنار یکدیگر بازی می‌کنند.

هزینه تولید این فیلم ۱۷۵میلیون دلار است که پرهزینه‌ترین فیلم ساخته شده توسط اسکورسیزی محسوب می‌شود.

 

روزنامه همشهری