خانه / مذهبی / ازدواج / محبت به همسر در جمع و رازهای افزایش عشق بین همسران
کد مطلب:12303

محبت به همسر در جمع و رازهای افزایش عشق بین همسران

عشق بین همسران

سبک زندگی اسلامی همسران? (یا فاطر)]

#هواشو داشته باش تا #هواتو داشته باشه

?یکی از راههایی که باعث میشه همسرتون تشویق بشه تا شما رو توی جمع تحویل بگیره اینه که شما هم توی جمع حسابی تحویلش بگیرین.

مخصوصا اگر طالب این هستین که توی جمع خانواده خودش خیلی هواتون رو داشته باشه.

مثلا توی جمع خانواده خودتون بگین:

❤️شوهرم سلیقه اش توی خرید عالیه، اگه موقع خرید باهام باشه دیگه غصه ندارم ….
از ویژگی هاش تعریف کنین، توی جمع همیشه طرفش رو بگیرین.

?فرصت بدین و یه وقتی اگه غیر مستقیم شد بهش بگین:
وقتی ازت جلو خانوادم تعریف می کنم واقعا بهت افتخار میکنم، آنقدر دوست دارم تو هم از من جلو خانوادت تعریف کنی….

❤️یا بر حسب صلاحدید خودتون، یه حرفی که غیر مستقیم همسرتون رو سوق بده به سمت تحویل گرفتن و تعریف کردن از شما.
ولی بهش فرصت بدین و صبر کنین.

??

برنامه‌ای ترتیب دهید که هر روز به مدت یک ماه به شکلی متفاوت از دیروز، همسرتان را تحسین و تمجید کنید. اگر «مصرف روزانه یک سیب شما را از بیماری و دکتر دور می‌کند» شاید تحسین و تعریف روزانه مستمر هم شما را از یک مشاور دور کند (شاید بخواهید که این تعریف و تمجیدها را یادداشت کنید، پس از حرف‌های تکراری استفاده نکنید)

زمانی که تلویزیون تماشا می‌کنید،‌ مطالعه می‌کنید و یا به گفتگوهای مردم گوش می‌کنید، به دنبال حرف‌های تأییدی باشید که دیگران استفاده می‌کنند. آن حرف‌ها را در یک دفترچه یادداشت کنید. یا به صورت کامپیوتری ذخیره کنید. و به طور مکرّر این‌ها را بخوانید. نمونه‌هایی را که می‌توانید در مورد همسرتان استفاده کنید، انتخاب کنید و تاریخی را که از آنها استفاده می‌کنید نیز یادداشت نمایید. دفترچه شما کتاب عشق شما می‌شود. به یاد داشته باشید که حرف‌ها مهم هستند!

توانایی‌های همسرتان را بیابید و به او بگویید چقدر برای توانایی‌هایش ارزش قائل هستید! فرصت‌هایی هست که او واقعاً سخت تلاش می‌کند تا از موفقیت و شهرتش لذت ببرد.

عشق بین همسران

?

ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

3 دیدگاه

 1. داشتن شریک زندگی

  http://s8.picofile.com/file/8303302926/photo_2017_08_12_17_43_31.jpg

  ⭕️ یک پژوهش تازه نشان داده است که داشتن شریک زندگی باعث افزایش ۰.۶ سلامت روان و رضایت زندگی شده، در حالی که دو برابر شدن دستمزد، فقط ۰.۲ رضایت زندگی را افزایش میدهد.

 2. رابطه عاشقانه

  http://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2013/09/2061dbfa711ca3e1ac9b84ba791b4535.jpg

  درست همانگونه که هدیه‌های کوچک و توجه صمیمانه مرد به همسرش باعث ایجاد عشق و محبت در زن می‌شود، هنگامی هم که زن بابت تلاش‌های همسرش و چیزهایی که او برایش مهیا کرده، تشکر می‌کند، مرد بیشتر احساس عشق و محبت کرده و تمایل بیشتری برای خلق یک رابطه عاشقانه می‌کند.

  ? همین توجه به چیزهای کوچک و جزئی است که یک عشق ماندنی و بادوام خلق می‌کند و روند پیری زودرس یک رابطه و به تبع آن افول جسمی همسران را با تاخیر جدی مواجه می‌کند.
  #خانواده

 3. ⭕️ اشتباهات همسران جوان

  ➖ فکر نکردن به فردای ازدواج:
  بعضی از همسران جوان آنچنان سرگرم جشن ازدواج میشوند که نمیدانند درگیر چه مسائلی شده اند. شما متاهل شدهاید. جشن ازدواج شاید سرگرم کننده باشد اما فقط یک روز است. اکنون شما ناچارید با یکدیگر زندگی کنید، با هم کنار بیایید و تشکیل خانواده دهید. از برنامههای جشن و بازتاب آن، از تماشای فیلم عروسی تا تجدید خاطرات با دوستان لذت ببرید، اما تمام مدت، تصویر بزرگتری را در ذهن داشته باشید.

  ➖ تلاش برای عوض کردن خلقیات همسر:
  به احتمال قوی، شما به این دلیل با همسر خود ازدواج کردهاید که عاشقش بودهاید. اگر این طور باشد، هیچ دلیلی وجود ندارد که او را تغییر دهید. بدون شک، افراد بالغ به طرز چشمگیری تغییر نمیکنند. پس بهترین اطمینان شما این است که همسر خود را قبول کرده و او را به خاطر منحصر به فرد بودنش و تفاوتهایی که با دیگران دارد، دوست بدارید.

  ➖ رابطه بد با خانواده همسر:
  اگر تا این لحظه به رابطه شما با خانواده همسرتان لطمه وارد شده، دست به هر کاری بزنید تا رابطه خود با خانواده همسرتان را بهبود ببخشید. اولین نفری باشید که صلح را برقرار میکند، زیرا هنگام دعوای شما با خانواده همسرتان، تنها کسی که آزرده خاطر میشود، همسرتان است که احساس میکند بین شما گیر افتاده است.

  ➖ مشاجره بهجای گفتگو:
  پرخاشگری و فریاد زدن وجیغ کشیدن در حل مشکل یا اختلاف نظرها به شما و همسرتان کمکی نمیکند. گفتگوی آرام و منطقی، شما را به پیش خواهد برد. اگر هنگام مجادله با همسرتان، نتوانید خود را کنترل کنید، زندگی تان را به مخاطره میاندازید.

  ➖ کوتاه بودن افق دید:
  هیچکس دوست ندارد درباره مسائل سنگینی مثل کنترل مسائل مالی، راههای ممکن در صورت بچهدار نشدن و نحوه آمادگی برای اتفاقات پیشبینی نشدهای مثل مرگ، بحث کند. با این حال اکنون که متاهل شدهاید چارهای جز صحبت درباره این موضوعات ندارید. ازدواج شما به این مسائل وابسته است. عاقل باشید و در مورد تمامی این مسائل با همسر خود صحبت کنید و درصورت لزوم با دیگران مشاوره داشته باشید اما آن را نادیده نگیرید.

  ➖ دعواهای بیهوده:
  هر انسان متاهلی با همسر خود بر سر مسائلی بحث میکند، از باز گذاشتن سر خمیردندان تا آویزان کردن لباس روی دستگیره در که در نظر دیگران بی معنی است. بحثهای خود را برای مسائل مهمتری نگه دارید. این دلخوریها را به حال خود بگذارید. به راستی اگر تنها اشتباه همسر شما انداختن جورابهای کثیف روی زمین است، باید خودتان را خوششانس بدانید.

  ➖ حسادت:
  همسرتان شما را برای زندگی انتخاب کرده است. حسادت باعث اتلاف وقت شده و موجب اهانت به همسرتان میشود که تصور میکند شما به او اعتماد ندارید. اگر او همیشه قابل اعتماد بوده است، نباید با حسادت خود حتی برای او ایجاد مزاحمت کنید. این کار میتواند سمی در رابطه شما با همسرتان باشد.

  ➖ زندگی کردن مانند مجردها:
  اکنون زمان آن رسیده که بزرگ شوید. گردش شبانه رفتن با دوستان، زمانی اشکال نداشت که مجرد بودید و هیچ کس در منزل منتظر شما نبود. به عنوان یک فرد متاهل، انجام بعضی کارها شایسته نیست. شما میدانید درست و غلط چیست، پس کار درست را انجام دهید.

  ➖ غرور در زندگی مشترک:
  زن یا شوهری که بعد از هر مشاجره بر عذرخواهی اصرار دارد، همیشه برنده است و کسی که مهر و محبت همسر خود را انکار میکند، هیچ کار مفیدی برای زندگی مشترکشان انجام نمیدهد. او اجازه میدهد غرور و روشهای حل مشکلات و عشق و علاقه او، به همسرش راه پیدا کند و رابطه آنها به نتیجه برسد. باید ملایمتر باشید و راهی پیدا کنید که مسئولیت اعمال خود را به گردن بگیرید.

  ➖ با هم نبودن:
  باید مانند یک گل از زندگی مشترک خود مراقبت کنید. گل، بدون آب، نور خورشید و مراقبت هرگز رشد نخواهد کرد. بنابراین، باید برنامهریزی کنید تا مدت زمان بیشتری را در کنار همسر خود باشید.

  ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *