کد مطلب:2387

شکایت از فیس بوک در اروپا

0

downloadایتنا – با اینکه مشخص نیست ویژگی دوستیابی فیس‌بوک چه سرنوشتی خواهد داشت،‌ اما مطابق حکم دادگاه مزبور، ادامه این اقدام فیس‌بوک در آلمان باید متوقف گردد.
حکم دادگاهی در اروپا بر علیه فیس‌بوک

دادگاهی در اروپا، ویژگی “دوست‌یاب” فیس‌بوک را غیرمجاز اعلام کرد. این حکم بدنبال آن اعلام شد که دادگاهی آلمانی، بخش دوست‌یابی این شبکه اجتماعی را برای کاربرانی که عضو این سایت نیستند، مزاحم تشخیص داد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، دو دادگاه آلمانی پیش‌تر اعلام کرده بودند که شبکه اجتماعی بزرگ فیس‌بوک، با انجام تبلیغات آزار دهنده، به حقوق کاربرانش کم‌توجهی کرده و دوستان و تماس‌های کاربران آنها را در معرض این تبلیغات قرار داده است. مطابق گزارش رویترز، حکم این دو دادگاه، توسط دادگاه عالی آلمان نیز مورد تایید قرار گرفته است.

به گفته یک مقام مسئول، دادگاه عالی آلمان پس از شش سال پیگیری، سرانجام حکم داده که شبکه اجتماعی فیس‌بوک، به هیچ نحو حق نخواهد داشت اطلاعات شخصی کاربران خود را برای مقاصد تبلیغاتی به کار گیرد. همچنین به گفته وی، استفاده از اطلاعات مربوط به دوستان، همکاران و شرکای تجاری کاربران فیس‌بوک در بخش دوست‌یابی، نوعی حیله محسوب می‌گردد.
فیس‌بوک در مقابل، استدلال کرده که هدف این شرکت از این اقدام، صرفا گسترش دایره و تعداد دوستان اعضایش است و اساسا هدف تبلیغاتی در کار نبوده است.

با اینکه مشخص نیست ویژگی دوستیابی فیس‌بوک چه سرنوشتی خواهد داشت،‌ اما مطابق حکم دادگاه مزبور، ادامه این اقدام فیس‌بوک در آلمان باید متوقف گردد.

گفتنی است مطابق سیاست دوست‌یابی فیس‌بوک، کاربران می‌توانند اطلاعات و تماس‌های دوستان خود را در اختیار فیس‌بوک قرار دهند تا در صورت عضو بودنشان در این شبکه، آنها را به لیست دوستان فیس‌بوکی‌شان بیفزاید. اما مسئله اینجاست که در صورت عدم عضویت این دوستان در فیس‌بوک،‌ این شبکه اجتماعی برایشان ایمیل دعوتنامه می‌فرستد که به نظر اقدامی آزار دهنده می‌رسد.

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای قرار گرفتن شکلک در نظرات روی شکلکها کلیک کنید تا nر متن قرار بگیرند.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette