خانه / اخبار / اخبار جامعه / شهردار تهران: احتمال فروپاشی بخشی از ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو وجود دارد

شهردار تهران: احتمال فروپاشی بخشی از ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو وجود دارد


شهردار تهران: احتمال فروپاشی بخشی از ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو وجود دارد

اخبار,اخبار اجتماعی,محمدعلی نجفی

شهردار تهران ضمن بازدید از محل حادثه حریق ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو از احتمال فروپاشی بخشی از این ساختمان خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی نجفی در حاشیه بازدید از محل حادثه حریق ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو با اشاره به اینکه بیش از ۳۲ ساعت از حریق این ساختمان می‌گذرد، افزود: در حال حاضر مقداری از دمای طبقه منفی چهار این ساختمان کاسته شده و خوشبختانه نسبت به صبح که درجه حرارت به ۴۲۰ درجه رسیده بود، الان به زیر ۲۰۰ درجه رسیده است.

 

وی افزود: در حال حاضر نمی‌توان نسبت به زمان اطفای کامل این حریق اعلام نظر کرد.

 

وی ادامه داد: در بازدید صبح از محل حادثه مقابل در ورودی پارکینگ شکاف‌هایی را مشاهده کردم که در بازدید دوم این شکاف‌ها بیشتر شده، لذا احتمال فروپاشی بخشی از ساختمان وجود دارد، اما با توجه به تدابیر در نظر گرفته شده، در صورت فروپاشی بخشی از ساختمان تلفات جانی نخواهیم داشت.

 

شهردار تهران در خصوص بازدید از ساختمان‌های شهر و تامین ایمنی آنها گفت: قطعا ساختمان‌های دولتی و غیردولتی تفاوتی نمی‌کنند و برای همین ساختمان نیز توسط شهرداری منطقه ۶ هشدار آتش سوزی داده شده بود. اقداماتی نیز توسط مالک انجام شده بود اما کافی نبوده است.

 

وی تاکید کرد: باید در مورد مشخص شدن منشأ آتش سوزی و عمدی یا غیرعمدی بودن آن پس از اطفای کامل آتش سوزی اظهار کنیم. در حال حاضر، وجود حجم زیادی از مقوا و کاغذ در طبقه منفی چهار منجر به افزایش آتش در این حادثه شده است.