خانه / مذهبی / ازدواج / بعد از رابطه جنسی چه نکات بهداشتی را باید رعایت کرد؟بهداشت رابطه جنسی
کد مطلب:14142

بعد از رابطه جنسی چه نکات بهداشتی را باید رعایت کرد؟بهداشت رابطه جنسی

بعد از رابطه جنسی چه نکات بهداشتی را باید رعایت کرد؟ کلیپ مهم زیر را ببینید

 


رابطه جنسی ایمن

بهداشت رابطه جنسی

و چون مهمّ ترین تغذیه روح مقدّس، از این طریق صورت مى گیرد و لذا همیشه در حال صعود به مراحل عالیه است.
آثار تمام لذّتها و کمالات و آرامشهاى روحى، در جسم وى هویدا مى شود، مثلًا شما با لبخند و گریه، تواضع، ادب، محترم داشتن دیگران، رعایت حقوق مردم، نظافت، و … وضعیّت بسیار مطلوب روحتان را آشکار مى کنید.
و اگر چنین مشاوره‏اى صورت نگیرد و مطابق با هوا و میل نفس برنامه ریزیها شود بدون هیچ تردیدى، تمام امکانات فضاى باطن مانند، روح دمیده شده، عقل، قلب، فطرت پاک و … در سیطره نفس قرار گرفته و مانند اسیرى، در کنج قفس زندانى مى شوند و به همین جهت لحظه هاى زندگى براى انسان، جز خسارت چیز دیگرى نخواهد داشت این همان پیام قرآن است، ولى اگر به ایمان گرایش پیدا کرد و مؤمن شد در این صورت انسان عادّى نیست بلکه به یک قدرت بسیار پیشرفته اى مجهّز شده است که مى‏تواند او را در جهت خیر و صلاح قرار دهد و از خسارتها در امان باشد.

بهداشت رابطه زناشویی را رعایت کنید‎

 

برای حفظ سلامت جنسی و جلوگیری از بروز عفونت های درستگاه تناسلی زنان بایستی بعد از نزدیکی حتما توصیه ی مهم پزشکان را انجام دهند.

 

خانمها بعد از نزدیکی حتما دستشویی بروند

خانم ها باید بدانند که یکی از کارهای مهم بعد از نزدیکی ادرار کردن است منظور ما این نیست که بلافاصله بعد از نزدیکی از رختخواب بلند شوند بلکه برای پیشگیری از عفونت و مشکلات مقاربتی این توصیه مهم ترین اصل برای رعایت بهداشت روابط زناشویی است پس نباید نادیده گرفته شود.بعد از نزدیکی عفونت های ادراری در خانم ها به خصوص در آن دسته که فعالیت زناشویی بیشتری دارند رایج است ،در این متن از مسائل زناشویی نمناک  به اهمیت چرایی ادرار کردن بعد از نزدیکی می پردازیم.

 

اهمیت ادرار کردن زنان بعد از نزدیکی

عفونت زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها از طریق مجرای ادرار و مثانه وارد بدن شوند به همین دلیل ادرار کردن قبل و بعد از نزدیکی شانس عفونت را کاهش می دهد. اگر احساس می کنید ادرار دارید حتما انجام دهید نه تنها بعد از نزدیکی بلکه هروقت احساس کنید ادرار دارید و اگر ادرار را خارج نکنید برگشت آن به مثانه موجب عفونت میشود.

بهداشت رابطه جنسی

بعضی خانمها نسبت به خانم های دیگر بیشتر در معرض عفونت هستند بعضی ها هستند که بیشتر از دیگران در معرض خطر عفونت ها و بیماری ها هستند اگر در شش ماه پیش عفونت ادراری دارید جزء آن دسته هستید.

 

اگر بعد از نزدیکی ادرار نمی کنید و احساس خوبی هم دارید اگر با ادرار نکردن بعد از نزدیکی مشکلی ندارید نشان می دهد که بهداشت را رعایت کرده اید و منظم ادرار کرده اید.

 

مجرای ادرار خانم ها کوتاه است خانم ها در مقایسه با آقایان مجرای ادرار کوتاه تری دارند به همین دلیل عفونت زودتر وارد مثانه شان می شود.

بهداشت رابطه جنسی

انزال خانمها بعد از نزدیکی عفونت و میکروب هادر مقعد و آلت تناسلی قرار می گیرند که امکان دارد به داخل سرایت کند و خطر ابتلا به عفونت در مثانه را بالا میبرد پس تنها راه دور کردن این بیماری با ادرار کردن بعد از نزدیکی است.

 

مقعد به واژینال نزدیک است بنابراین چون واژینال و مقعد به هم نزدیک هستند باکتری ها هم به راحتی به داخل سرایت می کنند پس ادرار بعد از نزدیکی اجباری است.

إِلّا الَّذینَ آمَنوا
ایمان آوردن یعنى تمام نیروهاى مثبت و پیشرفته فضاى باطن انسان را در اثر اتصال به خالق متعال، فعّال کردن و حاکمیّت کامل الهى را، در همه آنها پیاده نمودن، در این صورت انسان جاهل و نادان، عارف و عاقل و عالم و عاشق مى شود، چون تمام دستگاههاى وجودش، با اراده و خواسته هاى پروردگارش، با دقّت و ظرافت تمام فعّال مى شود.
وَعَمِلواالصّالِحات‏
و کارهاى شایسته و خداپسند را انجام مى دهند، چون مرکز تصمیم گیرى بدن به مدیریّت خالق هستى متصل گردیده است بى تردید اعمال مثبت و نیک از او صادر مى شود مانند لامپى که به جریان الکتریسته متصل گردیده، با یک کلید، فضاى منزل روشن مى شود.
وّتَواصَوْ بِالْحَقِّ وَ تِواصَوْ بِالصَّبْرِ
همیشه حق را مدّنظر داشته، به دیگران هم توصیه مى کنند و به صبر و تحمّل نیز سفارش مى‏کنند.

منبع : namnak.com

ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *