خانه / مذهبی / ازدواج / رابطه جنسی و دخول به واژن در زمانی که زن حائض و پریود است
کد مطلب:8085

رابطه جنسی و دخول به واژن در زمانی که زن حائض و پریود است

دخول به واژن

دخول به واژن

آیا دخول در زمان حیض و زمانی که زن دچار خونریزی شدید است جایز است؟ البته حیض با استحاضه فرق می کند، دخول در زمان حیض حرام است ولی در زمانی که زن استحاضه است، دخول اشکال ندارد.البته به شرطی که زن در زمان استحاضه اعمال خود را از قبیل غسل انجام داده باشد. به سوال زیر دقت کنید.

سوال: آیا نزدیکی و دخول در زمان استحاضه جایز است؟

جواب:

در استحاضه قلیله اشکال ندارد .در استحاضه متوسطه و کثیره اگرغسل های خود را انجام بدهد ،اشکال ندارد.

منبع: استفتاء سایت هدانا از دفتر رهبری.

حکم نزدیکی در زمان استحاضه

پرسش : نزدیکی با زن مستحاضه چه حکمی دارد؟
پاسخ : نزدیکی در زمان استحاضه قلیله مانعی ندارد اما در زمان استحاضه کثیره تنها در صورتی مجاز است که غسلهای روزانه را انجام داده باشد.

رابطه جنسی مانند شکل های دیگر رابطه برای خودش قاعده هایی دارد. یکی از شناخته شده ترین این قواعد، کم و کیف برقراری رابطه جنسی با همسر در طی دوران قاعدگی است. قاعده ای که اگر رعایت شود، سلامت زندگی جنسی همسران را به دنبال می آورد. برای رعایت این قاعده لازم نیست کار سختی بکنید، بلکه همین که بدانید چه باید بکنید کافی است.

برای شما که یکی از اعضای دنیای اطلاعات امروز هستید موضوع چون و چرای رابطه جنسی با همسر در طی دوران قاعدگی به حد کافی شناخته شده است. برای مثال می دانید که رابطه جنسی در این دوران می تواند علاوه بر مسائل روانی که برای شما و همسرتان به دنبال می آورد، از لحاظ سلامت جسمانی هم آسیب هایی را متوجه شما بکند.

دخول به واژن

این آسیب ها چه در بُعد روانی و چه در بُعد جسمانی محدود به زن ها نمی شود و به دلیل شرایط خاصی که در این دوران حاکم است احتمال رخ دادن مشکلات جسمانی و روانی برای شما به عنوان یک شوهر نیز وجود دارد.

به علاوه احتمال بارداری هم در این دوران گرچه کم است اما صفر نیست و این عدم آمادگی کافی برای صاحب فرزند شدن می تواند مشکلاتی را به دنبال بیاورد. با این اوصاف تا حدودی حکمت نخوردن مُهر تأیید مذهب روی رابطه جنسی زن و شوهر در زمان قاعدگی زن روشن تر به نظر می رسد و هیچ بعید نیست که با پیشرفت علم دلایل بیشتری هم برای ما آشکار بشود!

وقتی رضایت به رابطه ندارید و می خواهید به شوهرتان «نه» بگویید، به دل او هم نیم نگاهی داشته باشید. حتماً قبل از نه گفتن، دلایلتان را بگویید

دخول به واژن

اگر نیاز شدید شد

رابطه جنسی خیلی تابع زمان و مکان نیست بنابراین اصلاً عجیب نیست اگر در میانه قاعدگی هوس رابطه به سر شما و یا همسرتان و یا هر دویتان بزند. در این شرایط دو موقعیت می تواند به وجود بیاید:
۱٫ مرد راضی، زن ناراضی
قاعدگی به دنبال یک سری تغییرات هورمونی در بدن زنان به وجود می آید که این تغییرات، موجب تغییرات خلقی و جسمی در زنان می شود. به دلیل همین تغییرات اکثر خانم ها در این دوران از رابطه جنسی استقبال نمی کنند. در این موقعیت دو راهکار می تواند مشکلات شما و همسرتان را کم بکند، یک راهکار برای شمای شوهر و یک راهکار برای شمای خانم.

راهکاری برای آقایان
شما آقای عزیز، می توانید با این دو کار ساده هم نیاز جنسی خودتان را آرام تر کنید و هم تداوم رابطه تان را تضمین کنید:
الف) اولویت را به «تأخیر انداختن رابطه» بدهید
همانطور که در اول یادداشت گفته شد، رابطه جنسی در طی این دوران می تواند مضراتی را هم برای خانمتان و هم برای شما به همراه بیاورد. یکی از این مضرات می تواند این باشد که اصرار شما به رابطه جنسی باعث بشود خانمتان که به دلیل قاعدگی شرایط جسمانی و خُلقی مساعدی هم ندارد احساس کند که شما او را به خاطر رابطه می خواهید نه به خاطر خودش.

یا این که مشکلاتی در حین رابطه به وجود بیاید که خانم شما را نسبت به رابطه های بعدی دلسرد و یا محتاط بکند. پس برای سلامتی خودتان و همسرتان و همینطور تداوم رابطه تان، رابطه کامل را تا پایان قاعدگی خانمتان به تعویق بیندازید.

ب) به خانمتان توجه کنید
میل جنسی در زن ها تا حد زیادی تحت تأثیر حال خُلقی آنها و ارتباطشان با شما است. اگر می خواهید همسرتان بعد از دوره قاعدگی اش پاسخ های مثبت بیشتری به درخواست هایتان بدهد، در طی این دوره به او توجه نشان بدهید. شما می دانید که او به خاطر قاعدگی کمی زودرنج و یا کم حوصله شده و یا نیاز به استراحت بیشتری دارد.

پس با به خرج دادن کمی صبوری و مهربانی بیشتر هم دل او را به دست بیاورید و هم احتمال برآورده شدن درخواست های بعدی خودتان را بیشتر کنید. برای مثال دردهای بدنی او را با یک ماساژ نرم تسکین بدهید و از بوسیدن و نوازش که شکل های بدون دخول رابطه هستند استفاده کنید. این کار به آرام تر شدن نیاز خودتان هم کمک می کند.

سخنی با خانم ها
خانم عزیز، می دانم که شما در دوره قاعدگی هستید و به همین دلیل حوصله رابطه ندارید اما این را هم به یاد داشته باشید که همان طور که شما نیازها و انتظاراتی دارید شوهرتان هم نیازها و انتظاراتی دارد. برای تأمین شدن دو طرفه این نیازها دو پیشنهاد برای شما دارم:

الف) احساس گناه نکنید
همانطور که می دانید دین رابطه جنسی در این دوران را تأیید نکرده و حتی برای آن کفاره هم مقرر کرده است. به علاوه مذهب در مورد رابطه جنسی به رضایت طرفین توجه کرده است. بنابراین به خاطر احساس گناه از این که نمی توانید به نیاز همسرتان پاسخ مثبت بدهید وارد بازی هایی مثل تظاهر کردن نشوید. چرا که آسیب های تظاهر در رابطه جنسی بسیار بیشتر از دلخوری ای است که احتمال می دهید شوهرتان از جواب نه ی شما پیدا بکند.

ب) «نه» یتان را با نوازش همراه کنید
وقتی رضایت به رابطه ندارید و می خواهید به شوهرتان «نه» بگویید، به دل او هم نیم نگاهی داشته باشید. حتماً قبل از نه گفتن، دلایلتان را بگویید. همچنین با استفاده از کلمه «من» او را متوجه نیازها و شرایط خودتان بکنید. و نکته دیگر اینکه سعی کنید نیاز او را با کارهایی مثل نوازش، لمس، بوسه و … آرام تر کنید.
قاعدگی به دنبال یک سری تغییرات هورمونی در بدن زنان به وجود می آید که این تغییرات، موجب تغییرات خلقی و جسمی در زنان می شود. به دلیل همین تغییرات اکثر خانم ها در این دوران از رابطه جنسی استقبال نمی کنند

۲٫ مرد راضی، زن راضی
همیشه هم اینطور نیست که زن ها از رابطه جنسی در دوره قاعدگی خوششان نیاید. گاهی موقعیت هایی هم پیش می آید که زن در حین قاعدگی است ولی میل به رابطه دارد. این در حالی است که مرد هم آماده رابطه است.

برای این موقعیت دو توصیه دارم:
الف) رابطه جنسی برای روزی دیگر
رابطه جنسی کامل را به بعد از قاعدگی موکول کنید.

ب) خودتان را از لذت محروم نکنید
به خاطر داشته باشید که تماس آلتی یکی از شکل های رابطه جنسی است و شما نباید به خاطر اینکه نمی خواهید در دوره قاعدگی رابطه کامل داشته باشید خود و همسرتان را از لذت شکل های دیگر رابطه محروم کنید. برای مثال از تحریک پوستی، لمس، نوازش، بوسیدن و در آغوش کشیدن استفاده کنید، به هم حرف های عاشقانه بزنید و یا اگر اطراف محل کلیتوریس زن تمیز باشد با تحریک دستی خانم تان را به لذت برسانید و متقابلاً از او بخواهید که این کار را برای شما انجام بدهد.

رابطه جنسی در دوران قاعدگی شرعا حرام بوده و مطابق آموزه های ادیان دیگر و همچنین عرف اجتماعات و فرهنگ های مختلف نیز کراهت شدید دارد ولیکن آگاهی از واقعیت های علمی در مورد عوارض آن از هر لحاظ برای شما مفید می باشد

 

 آیا رابطه جنسی حین قاعدگی به سلامتی ما آسیب میزند؟ 

در جهان امروز، برخورد با مسائل معمول در جامعه باید همراه با آگاهی کامل از جوانب و عوارض هر عملی باشد و تایید و عدم تایید آنها از نظر بهداشتی به معنی حرام یا حلال بودن آن از لحاظ شرعی نیست. به این ترتیب، توجه داشته باشید که در اینجا به این سوال پاسخ نمی دهیم که رابطه جنسی هنگام قاعدگی حلال یا حرام است بلکه صرفاً اثرات آن بر سلامت انسان را از لحاظ علمی و با توجه به یافته های علمی تا زمان حال، بررسی میکنیم، چه بسا با توجه به نظریه عدم قطعیت، در آینده علم به زوایای جدیدتری از نتایج رابطه جنسی در دوران قاعدگی دست یافته و مسائل تازه تری برای رد یا تایید این موضوع ارائه نماید. با توجه به آنچه گفته شد و اینکه در جامعه افرادی وجود دارند که علی رغم عرف جامعه، اقدام به رابطه جنسی حین قاعدگی می نمایند و برای آگاهی بیشتر، رابطه جنسی حین قاعدگی را از منظر های مختلف بررسی می کنیم:

 

آیا قاعدگی باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های مسری عفونی میشود؟ 

خون محیط مناسبی برای حضور و رشد و انتقال عوامل بیماری زاست. بنابراین درصورت آلودگی یکی از طرفین به یک عامل عفونی میکروبی یا ویروسی (مثل سوزاک، سیفیلیس، کلامیدیا و عامل ایدز و ویروس تب خال) امکان انتقال این عامل به دیگری در زمان قاعدگی افزایش می یابد. علاوه بر این قاعدگی ممکن است یکی از عوامل بیرون ریختن تب خال های تناسلی در زنان باشد.

 

در یک مطالعه در دانشگاه میشیگان بر اساس مصاحبه های انجام شده نشان داده شد که احتمال ابتلا به عفونت های کلامیدیایی با رابطه جنسی حین قاعدگی ارتباط مستقیم دارد. در مطالعه ای دیگر رابطه جنسی هنگام قاعدگی با افزایش احتمال خطر عفونت و التهاب لگنی همراه نبوده است. در هرحال باید توجه داشت اگر به فرض طرفین رابطه آلوده به عفونت نباشند. رابطه جنسی به خودی خود منجر به مشکل خاصی از این نظر نمی شود.

 

رابطه جنسی چه تاثیری بر مدت زمان و شدت خونریزی در دوران قاعدگی دارد؟ 

گاهی ممکن است بدلیل افزایش انقباضات رحمی ناشی از ارگاسم (و اثر هورمون اکسی توسین)، بافت در حال ریزش داخلی رحم سریعتر ریزش کند و قاعدگی زودتر از زمان مورد انتظار پایان یابد. در یک مطالعه در دانشگاهی در آتن در زنان نزدیک به سن یائسگی، بررسی ها حاکی از افزایش همزمانی رابطه جنسی حین قاعدگی با افزایش میزان زمان و شدت خونریزی رحمی در زنان بود.

 

افزایش خونریزی از علائمی است که ممکن است افراد بدین خاطر، تشویق به برداشتن رحم در دوران نزدیک به یائسگی شوند. بعبارت دیگر احتمال داده شد که افرادی که حین قاعدگی اقدام به نزدیکی نمیکنند کمتر تحت عمل هیسترکتومی یا برداشتن رحم قرار میگیرند. در یک مطالعه دیگر بر روی ۴۹۸ زن نازا، آندومتریوز با احتمال داشتن رابطه جنسی حین قاعدگی، رابطه مستقیم داشته است.

 

علی رغم موارد فوق، نظر بر این است که هیجانات جنسی و ارگاسم بعنوان یک فعالیت حرکتی، میتواند به کاهش دردهای رحمی حین قاعدگی نیز کمک کند و به اصطلاح اثر سودمندی داشته باشد.

 

آیا رابطه جنسی دهانی یا رسیدن به ارگاسم، حین قاعدگی امکان پذیر است؟ 

برخلاف تصور احتمالی شما، زوج های زیادی هنوز مایل هستند حتی حین قاعدگی (بطرز محدودی) به رابطه جنسی دهانی ادامه دهند. در این مورد نیز، مسائل بهداشتی در مورد احتمال انتقال عوامل بیماریزا، همانند ایجاد رابطه جنسی واژینال است، که قبلا به آن اشاره شد. ولیکن در مورد رابطه جنسی بدون دخول و رسیدن زنان به ارگاسم غیر واژینال، از هیچ نظر مانعی نداشته و با آگاهی از روش های مختلف روابط زناشویی، می تواند راه مناسبی، بدون مانع شرعی و بهداشتی، برای ایجاد رابطه ای سالم و صمیمی بین زوجین باشد.

 

آیا در زمان قاعدگی نیاز به استفاده از مواد ضدبارداری وجود دارد؟ 

با توجه به اینکه احتمال بارداری در زمان قاعدگی نزدیک به صفر است، رابطه جنسی در این دوران منجر به بارداری نشده و از این لحاظ نیازی به استفاده از روش های ضدبارداری نیست.

 

آیا مردم بطور معمول، هنگام قاعدگی اقدام به رابطه جنسی میکنند؟ 

بررسی ها نشان داده است که اقدام به رابطه جنسی حین قاعدگی چندان شایع نیست. احتمالاً پس زمینه های مذهبی، سنتی و فرهنگی مهمترین عوامل چنین ممانعتی بوده اند. برعکس مصرف الکل و ماریجوآنا، تشویق جفت به رابطه جنسی و افزایش میل جنسی حین قاعدگی از عوامل مهم منجر به رابطه جنسی حین قاعدگی بوده اند. نبود دانش و مهارتهای جنسی کافی برای ارضاء زوج بدون دخول، ممکن است یکی از عوامل مهم بروز تنش های جنسی در یک رابطه عاطفی- جنسی نه چندان مستحکم میان یک زوج و نتایج مربوط به آن (مانند روابط جنسی غیررسمی با شریک جنسی دیگر) شود.

 

منبع: بیتوته/پزشکان

دیگر لینک ها:

چگونه عادت ماهیانه خود را تنظیم کنید و تسویه خون منظم داشته باشید

درمان زانو درد در طب سنتی به روشی کاملا آسان

به راحتی دیسک کمر و گردن را با طب سنتی بدون جراحی درمان کنید.

خلاص شدن دائمی از شر موهای زائد در طب سنتی بدون لیزر و…تنها با یک بار استفاده

تقویت آسان حافظه با طب سنتی به وسیله دستوری ساده و موثر

قبیله بسیار ترسناک و وحشتناک آدم خوارها در برزیل+فیلم

با این خوراکی ها خوش اخلاق و صبور شوید. قابل توجه بد اخلاق ها و بی صبرها

درمان انواع سرطان، تومور و راه های پیشگیری از این بیماری در طب سنتی

آیا حورالعین فقط برای مردان است و زن ها در بهشت حورالعین ندارند

نکیر و منکر در عالم قبر. آیا این دو فرشته واقعا وحشتناک هستند؟

فروش زنان ، وقتی مردان بی غیرت زنان خود را برای رابطه جنسی می فروشند+فیلم

کشف حجاب بازیگران ایرانی بسیار معروف صدا و سیما

صحنه های عجیب وقت مرگ

اگر ترس از مرگ دارید پیشنهاد می کنم حتما ببینید

وقتی صدا و سیما خیانت جنسی و رابطه دختر و پسر را در خلوت ساده جلو می دهد

وقتی انسان را در قبر تنها می گذارند در تنهایی قبر چه اتفاقی رخ می دهد؟

با این سبزی خوردنی موهای خود را پر‌پشت و زیبا کنید

اگر از جن و شیطان می ترسید و می خواهید با آن ها مبارزه کنید، حتما این کلیپ را ببینید.

وقتی زن در غرب تبدیل به یک کالای جنسی و شهوانی شده است+فیلم

چه طوری تمرکز ذهن و فکر داشته باشید؟ علت های عدم تمرکز ذهن چیست؟

حمله سگ خانگی به کودک ۴ ساله و زخمی شدن این کودک +فیلم

خیانت پزشک و کار غیر اخلاقی او وقتی که بیمار نیمه هوش بود+فیلم

عواقب فیلم های جنسی و مستهجن برای زوجین و جوانان چیست؟

مردی که زنده شد و بعد از زنده شدن از اتفاقات شب اول قبر سخن گفت+فیلم

ماجرای جالب حاج آقا قرائتی از رابطه جنسی حرام زن و شوهری در مکه

ماجرای زن تازه عروس که بعد از سه ماه عروسی زایمان کرد+فیلم

روسری بستن بسیار عجیب خانم ها که واقعا احمقانه است

سگ های قیمتی چهار میلیارد تومانی را که جزء گران ترین حیوانات دنیا هستند را ببینید.

علائم هایی در بدن که نشانه سرطان معده است+راه درمان این بیماری در طب سنتی

لحظه دستگیری یک داعشی در عراق، چطور التماس می کند.

رفتار وحشیانه و خشونت مربی مهد کودک با طفل ۸ ماهه را ببینید

 

ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *