خانه / عکس نوشته مذهبی / خداوند زیباست…….
کد مطلب:4817

خداوند زیباست…….

خداوند زیباست…….

خداوند زیباست.......

این آیه اشاره اى به نظام احسن آفرینش به طور عموم، و سرآغازى براى بیان خلقت انسان و مراحل تکامل او به طور خصوص است، مى فرماید:” او همان کسى است که هر چه را آفرید نیکو آفرید” (الَّذِی أَحْسَنَ کُلَّ شَیْ ءٍ خَلَقَهُ ).

و به هر چیز آنچه نیاز داشت داد، و به تعبیر دیگر بناى کاخ عظیم خلقت را بر” نظام احسن” یعنى بر چنان نظمى استوار کرد که از آن کاملتر تصور نمى شد.

در میان همه موجودات پیوند و هماهنگى آفرید، و به هر کدام آنچه را با زبانحال مى خواستند عطا فرمود.

اگر به وجود یک انسان نگاه کنیم و هر یک از دستگاههاى بدن او را در نظر بگیریم مى بینیم از نظر ساختمان، حجم، وضع سلولها، طرز کار آنها، درست آن گونه آفریده شده است که بتواند وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد، و در عین حال آن چنان ارتباط در میان اعضاء قرار داده که همه بدون استثناء روى یکدیگر تاثیر دارند، و از یکدیگر متاثر مى شوند.

و درست همین معنى در جهان بزرگ با مخلوقات بسیار متنوع، مخصوصا در جهان موجودات زنده با آن سازمانهاى بسیار متفاوت، حاکم است.

خلاصه:

دهنده اى که به گل نکهت و به گل جان داد به هر که آنچه سزا دید حکمتش آن داد!

آرى او است که انواع عطرهاى دل انگیز را به گلهاى گوناگون مى بخشد و او است که به خاک و گل روح و جان مى دهد و از آن انسانى آزاده و با هوش مى سازد و نیز از همین خاک تیره گاه انواع گلها، گاه انسان، و گاه انواع موجودات دیگر مى آفریند، و حتى خود خاک نیز در حد خود آنچه را باید داشته باشد دارا است.

ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *