کد مطلب:9019

تربیت اسلامی و مفاسد اجتماعی

0

سوال:

تربیت اسلامی در این جامعه فاسد که همه دام های شیطان برای گرفتار کردن انسان پهن است امکان‌پذیر نیست؛ زیرا هر چه در تربیت فرزندمان تلاش کنیم با رفتن فرزندمان به جامعه و مجامع عمومی، تربیت فرزند اثر خود را از دست می دهد. با این وضعیت برای تربیت فرزندمان چه کنیم؟

جواب:

اینکه مفاسدی در جامعه ایران وجود دارد مطلب مسلّمی است اما اینکه تربیت اسلامی در میان چنین مفاسدی ممکن نیست صحیح نیست؛ زیرا تجربه نشان داده که در محیط فاسد هم میتوان فرزندان صالح و سالمی تربیت نمود.
برای مثال امیرالمومنین(علیه السلام) در زمان حکومت افراد مفسدی که جامعه را به فساد کشیده بودند زندگی می کردند اما فرزندانی بسیار صالح تربیت نمودند.
شاید کسی به این مثال ما اشکال بگیرد که امام حسن و امام حسین(علیهما السلام) معصوم بوده اند ولی ما و فرزندانمان معصوم نیستیم.
در جواب میگوییم: مثال های بسیار زیادی وجود دارد که شخص غیرمعصوم فرزندانش را در جامعه فاسدی تربیت صحیح اسلامی کرده؛ برای مثال تربیت اسلامی امام خمینی توسط پدرش در زمان شاه ملعون و تربیت جوانانی که همین الان در کشورهای غربی زندگی میکنند و در اوج فسادهای اخلاقی و جنسی به سر می برند ولی در عین حال می بینیم خیلی در اسلام و مسائل اسلامی از ما محکم تر عمل می کنند.
پس تربیت در جامعه فاسد ممکن است هرچند که سخت است.

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای قرار گرفتن شکلک در نظرات روی شکلکها کلیک کنید تا nر متن قرار بگیرند.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette