خانه / پزشکی و سلامت / بیماری هایی که با مصرف خاکشیر درمان می شوند+فیلم خواص درمانی خاکشیر
کد مطلب:14150

بیماری هایی که با مصرف خاکشیر درمان می شوند+فیلم خواص درمانی خاکشیر

خواص درمانی خاکشیر

بیماری هایی که با مصرف خاکشیر درمان می شوند+فیلم

خواص درمانی خاکشیر

در آمار احتیاج دامنه بسیار وسیع و نامحدودى را مشاهده مى کنیم، که امکان ندارد کسى بتواند آن را به طور کامل از خود برطرف سازد، به خاطر اینکه به بخش مادّیات منحصر نمى شود تا کسى با در اختیار گرفتن مال و ثروت فراوان، یا امکانات پست و مقام، و … خیال کند تمام نیازمندیهایش را، پاسخ مى دهد، بلکه مسائل مادّى قسمت بسیار کوچکى از احتیاجات او را تشکیل مى دهد و عمده نیازهاى او، متافیزیکى است که به بخش روح و روان، مربوط مى‏ گردد.
و این حقیقت را، هیچ عاقلى منکر نخواهد شد، که وجود بشر از جسم و روح تشکیل یافته، و هر کدام براى ادامه حیات، متناسب با خود، احتیاجاتى دارد، که باید با برنامه ریزیهاى دقیق، تأمین شود، و کوچکترین بى اعتنائى به هرکدام از آنها ضررهاى غیر قابل جبرانى را به دنبال دارد، و بخش روح و روان از حساسیّت بسیار زیادى برخوردار است، چون مدیریّت کشور پهناور وجود را بر عهده دارد، و لذا کم توجّهى و یا بى اعتنائى به نیازهاى آن، خسارت ناگوارى را، به دنبال دارد، که اصلًا قابل جبران نمى باشد.

خواص درمانی خاکشیر

یکی از مشکلات زندگی شهرنشینی و به طبع آن کم‌تحرکی، «یبوست» است که بخش زیادی از مردم با آن دست به‌گریبان هستند؛ در این مطلب با خواص شگفت‌انگیز «دانه‌های ریزی» آشنا می‌شوید که تنها یکی از خواص آن، درمان انواع یبوست است.

 

خاکشیر

همه ما با دانه‌های ریز و قهوه‌ای رنگ «خاکشیر» که بیشتر در قالب شربت خاکشیر از آن استفاده می‌کنیم، آشنا هستیم اما خاکشیر دارای خواص و کاربردهای متعددی در درمان بسیاری از امراض و بیماری‌ها نیز هست که در ادامه به مواردی از این خواص و کاربردها اشاره شده است:

درمان ضعف معده ناشی از سوء مزاج سرد با غلبه سودا

مصرف خاکشیر می‌تواند درمانی برای سوء مزاج سرد باشد که نشانه این سوءمزاج، خشکی دهان، کم میلی به آب، بدگواری طعام، بی‌میلی به خوراک، نفخ شکم، بروز برخی دردها در معده، ضعف و لاغری که روز به روز بیشتر می‌شود.

درمان یبوست سوداوی یا عصبی روده

نشانه آن کشیدگی شکم و انقباض روده است؛ به هنگام تخلیه، بخشی از روده حلقه‌وار جمع شده، مدفوع دو تکه شده و راه روده چند دقیقه بسته می‌شود؛ در این حال تکه‌ای از مدفوع خارج شده و تکه دیگر در جای خود باقی می‌ماند حتی با فشار نیز روده کاملاً باز و تخلیه نمی‌شود؛ مقداری از مدفوع در روده بجای مانده و در نتیجه سموم و عوارض مختلفی را موجب می‌شود که اغلب مردم به این ناراحتی دچار هستند.

درمان یبوست دوران پیری

در کودکانی که مبتلا به یبوست و دل‌درد شده و جوش‌هایی در بدنشان پیدا می‌شود، روزی یک قاشق چای‌خوری خاکشیر را بکوبند و در قندداغ ریخته و به آنان بنوشانند

سالخوردگان بدنشان کم آب و خشک شده و به همین نسبت روده‌هایشان نیز خشک و کم‌آب می‌شود؛ بهترین داروی طبیعی برای این افراد خاکشیر است که باید آن را کوبیده داخل استکان آب داغ ریخته و با عسل بنوشند؛ استفاده از حب‌های ملین و مسهل‌ها برای این افراد زیان‌آور است زیرا مانده رطوبت بدن آن‌ها را کشیده و می‌تواند خطر مرگ را به همراه داشته باشد.

درمان یبوست در کودکان

در کودکانی که مبتلا به یبوست و دل‌درد شده و جوش‌هایی در بدنشان پیدا می‌شود، روزی یک قاشق چای‌خوری خاکشیر را بکوبند و در قندداغ ریخته و به آنان بنوشانند.

درمان تورم لوزه‌ها

استفاده از خاکشیر غالباً از بروز تورم در لوزه‌ها جلوگیری می‌کند.

درمان ضعف قوه باء

مصرف خاکشیر ترشحات رحمی ناشی از سودا را به تدریج کم و برطرف می‌کند؛ خاکشیر پرده‌ای از چربی در سطح بدن ایجاد کرده و موجب نرمی و لطافت پوست بدن می‌شود.

درمان خونریزی بواسیری

ازجمله عوارض سوداوی، ضعف کبد و بروز بواسیر است که گاه با خونریزی‌های پی‌درپی عارض می‌شود؛ بهترین دارو برای این مشکل، خاکشیر است که بدن را اصلاح و مانع خونریزی خواهد شد همچنین خاکشیر می‌تواند برخی از اقسام اسهال را نیز درمان کند.

زندگى مردم امروز، بهترین دلیل بر این مدّعاست، به خاطر اینکه تمام سعى و تلاشهاى آنها را، مسائل مادّى به خود اختصاص داده است، تا با به دست آوردن پول و ثروت، احتیاجاتشان را، برطرف نمایند ولى با کمال تأسّف هر روز که به ارقام ثروتشان افزوده مى شود، و امکانات جدیدى را تصاحب مى‏کنند، هیچ نوع احساس آرامش‏وراحتى را، در خود نمى‏بینند، بلکه به ناراحتى و فشارهایشان اضافه مى‏شود، حتى قدرت تفکّر و اندیشیدن را، که تنها راه یافتن علت ناراحتى‏هایشان مى‏باشد از آنها مى‏گیرد، در اینجا با چند سؤال واقعیّت را تعقیب کنیم.

 

منبع: تسنیم

ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *