سه شنبه , مرداد ۳ ۱۳۹۶
خانه / سبک زندگی / اگر این علائم را دارید اضطراب در شما است
کد مطلب:12224

اگر این علائم را دارید اضطراب در شما است

0

علائم اضطراب

آیا می دانستید علائیم اضطراب چیست؟ چه علائمی اگر در شخص باشد فرد مضطرب محسوب می شود؟ خیلی ها هستند که می گویند ما اصلا مضطرب نیستیم ولی در واقع همان افراد مضطرب ترین فرد در جامعه هستند. به علائم زیر دقت کنید اگر علائم یاد شده در وجود شما بود، فردی مضطرب هستید و باید برای درمان خود اقدام کنید.

اگر اضطراب درمان نشود خیلی از بیماری ها بر اثر همین اضطراب و استرس است. بیماری های روانی و اعصاب. بیماری های جسمی و….بی اشتهایی عصبی بودن که با کوچکترین حرکت عصبانی می شود .حتی اضطراب در به وجود آوردن بیماری های جنسی نقشی عمده دارد

علائم اضطراب

⭕️ آیا فرد مضطربی هستی؟

➖ به قول رولو می و دیدگاه روانشناسی وجودی

➖ تو، زمانی دچار اضطراب میشوی، که حس کنی و بفهمی که وجودت، زندگی ات، و تمامی ارزش هایی که به وجودت ربط دادی، امکان دارد نابود شوید، همگی باهم.

➖ شاید بپرسی : چه ربطی دارد ؟!

➖ اضطراب یک حالت ذهنی آگاه شدن است ؛ یعنی آگاهی اضطراب آور است
مثلا آزادی – اضطراب آور ترین موضوع است؛ اضطراب، سرگیجهء آزادی ست.

➖ اینکه وجود فرد به نیستی منتهی شود ؛ یعنی وجودت نابود بشود و “نیست” شوی، برای همیشه.

ممکنه باز بپرسی : اصلا مگه نابود شدن، اضطراب آوره
یا بپرسی : نابودی ارزش ها چه ربطی به اضطراب داره

✔️ پاسخ سوال اول – چشمت را ببند، تجسم کن که مرده ای، و هرچه داری، دیگر نداری!! اصلا همین تجسم ناآگاه به مرگ و نیستی، خودش زمینه ساز مشکلات زندگی است. اعتیاد، انتهای آن نابودی ست
طلاق، نابودی زندگی مشترک است چون از مرگ میترسم، مضطرب میشوم، به سراغ رفتار های پرخطر و تکانشی می روم، تا مرگ را در رقتاری تجربه کنم که می دانم من را نمی کشد؛ از این طریق، من از ترس از “نیستی” فرار میکنم.

✔️ پاسخ سوال دوم – چرا ارزش ها؟ من از تو میپرسم : زندگی بدون ارزش، چیست و چه حکمی دارد؟ اصلا ارزش چیست؟ ارزش، تعارف شخصی هر فرد نسبت به یک موضوع است. اگر ارزشی نباشد، تعریفی هم نیست؛ و اگر تعریفی نباشد، وجود و موجودی هم نخواهد بود.

➖ پس تو فرد مضطربی هستی، چون از “نیستی” میترسی. این نیستی و نابودی در هر یک از ابعاد زندگی تو وجود دارد؛ هر موضوعی که روزی شروع شود، روزی هم پایانی خواهد داشت. و فکر ناهشیار به همین پایان، آغازگر اضطراب در فرد خواهد بود.

علائم اضطراب

⭕️ اضطراب منتشره چیست و از کجا می آید؟

گاهی آدم های مضطرب برای کم کردن اضطراب شان، دیگران را با خود همدست می کنند. خانمی که مدام به شوهرش می گوید نکند دیر برسیم، باعث می شود که حتی در صورت منطقی نبودن این ترس، همسرش بیشتر عجله کند و به اضطراب دچار شود. اگر با چنین فردی زندگی می کنید، مراقب باشید که ویروسی نشوید.

یادتان نرود که اضطراب واگیردار است و اگر مراقب نباشید، دامان شما را هم می گیرد. در عین حال که می خواهید او را از همیشه مضطرب بودن نجات دهید، باید حواس تان با خودتان هم باشد و مراقب کوچک ترین نشانه های مضطرب شدن در خودتان باشید. این آدم ها همیشه بدترین فکرها را می کنند و گاهی اطرافیان شان را هم در این افکار شریک می کنند.
کسانی که به اضطراب منتشره دچارند، مدام دیگران را چک می کنند. اگر این افراد با کسی تماس بگیرند و پاسخی دریافت نکنند، به شدت با افکار منفی درگیر می شوند و برای بیرون آمدن از این حال، آن قدر شماره را می گیرند و زنگ می زنند که بالاخره پاسخی دریافت کنند. شاید تصور کنید که چنین فردی کنترلگر و متعصب است اما واقعیت این است که ترس های غیر منطقی و غیر قابل توجیه او باعث می شود رفتارهای کنترلگرانه را به نمایش بگذارد

🆔

0

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای قرار گرفتن شکلک در نظرات روی شکلکها کلیک کنید تا nر متن قرار بگیرند.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurse