خانه / اخبار / اخبار فن آوری / انتقاد مخترع وب از کمپانی‌های تِک در تولد ۲۹ سالگی دبلیو دبلیو دبلیو
کد مطلب:71855

انتقاد مخترع وب از کمپانی‌های تِک در تولد ۲۹ سالگی دبلیو دبلیو دبلیو


انتقاد مخترع وب از کمپانی‌های تِک در تولد ۲۹ سالگی دبلیو دبلیو دبلیو

اخبار,اخبارعلمی وآموزشی,مخترع وب

با ورود وب به ۲۹ سالگی، «تیم برنرز-لی» در نامه‌ای سرگشاده ضمن انتقاد از کمپانی‌های تِک، از آنها خواست تا استانداردهای محکمی با هدف موازنه میان منافع‌ خود و شهروندان آنلاین برقرار سازند..

به گزارش خبرآنلاین،  مخترع وب به توئیتر و فیس‌بوک تاخت که چرا اینقدر روی محتوا کنترل دارند و پیشنهاد داد تا قاعده‌مند شوند.

برنرز-لی افزود: وبی که امروز کاربران از آن استفاده می‌کنند، وبی نیست که سال‌ها پیش به آن متصل بودند و آن زمان انتخابی غنی برای کاربر وجود داشت که این روزها منحصر به چند پلتفرم محدود شده است.

به گفته وی تمرکز قدرت باعث ایجاد چند دروازه‌بان محتوایی شده که به ما می‌گویند کدام ایده و نظر را مشاهده کنیم و در واقع آنها برای ما تصمیم می‌گیرند.

وی همچنین به شکاف دیجیتالی تاخت و این گونه بحث کرد که آفلاین‌ها اغلب زن، فقیر یا ساکن مناطق روستایی با درآمد کم هستند. به گفته مخترع وب، آفلاین بودن یعنی فرصت یادگیری و کسب درآمد، دسترسی به سرویس‌های باارزش و مشارکت در دموکراسی وجود ندارد و باید به طور جدی این شکاف دیجیتالی پر شود.

وی در پایان گفت: آخرین جمعیت میلیاردی جهان تا ۲۰۴۲ آنلاین نخواهند شد و آن زمان نسلی خواهند بود که از دنیای آنلاین منقطع شده‌اند.

«سر تیم برنرز-لی» دانشمند انگلیسی که سال ۱۹۸۹ دبلیو دبلیو دبلیو را اختراع کرد، در نامه ۲۰۱۷ خود نسبت به اخبار جعلی و از دست دادن دیتا توسط مردم هشدار داده بود.

 

اخبار,اخبارعلمی وآموزشی,مخترع وب

 

 

ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *