خانه / مذهبی / عقاید / امامت / مهدویت / امام زمان در کلام سایر ائمه اطهار
کد مطلب:11385

امام زمان در کلام سایر ائمه اطهار

بخش دیگر از اقدامات ائمه اطهار،مربوط به سبک عملی ایشان در خصوص دوران ظهور است.به نحوی که به طور کلی مجموعه اقدامات و اسلوب های رفتاری ایشان در هر دوره تکمیل کننده نقشه راه وسیع و تاریخی جهت ظهور بوده است.
این دقت نظر از جانب ائمه طاهرین به میزانی بوده که تاریخ در خصوص چند امام قبل از امام عصر،غیبت های کوتاهی را ذکر نموده؛ایشان بخشی از مدت حیات خود را به دور از چشمان شیعیان بودند تا ایشان با شرایط دوران غیبت بیشتر انس بگیرند.

ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی M REZAEI

یک دیدگاه

 1. #امام_مهدی_در_قرآن

  ✔️ حسرت کم کاری برای امام…

  ?«أَن تَقُولَ نَفْسٌ یَا حَسْرَتَا عَلَىٰ مَا فَرَّطتُ فِی جَنبِ اللَّهِ وَإِن کُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِینَ»

  ?«(ﺍﻳﻦ ﺩﺳﺘﻮﺭﻫﺎ ﺑﺮﺍﻯ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ) ﻣﺒﺎﺩﺍ ﻛﺴﻰ ﺭﻭﺯ ﻗﻴﺎﻣﺖ ﺑﮕﻮﻳﺪ: ﺍﻓﺴﻮﺱ ﺑﺮ ﻣﻦ ﺍﺯ ﻛﻮﺗﺎﻫﻴﻬﺎﻳﻰ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺍﻃﺎﻋﺖ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﺧﺪﺍ ﻛﺮﺩم ﻭ ﺍﺯ ﻣﺴﺨﺮﻩ ﻛﻨﻨﺪﮔﺎﻥ (ﺁﻳﺎﺕ ﺍﻭ) ﺑﻮﺩم!»
  ?زمر ۵۶

  ? آری هنگامیکه انسان وارد محشر میشود و نتیجه خلاف کاری ها و آسان گرفتن و شوخی گرفتنِ جدّی ها را برابر خود میبیند، فریادش به “واحسرتا” بلند میشود. حال جَنْبِ اللّٰه به چه معناست؟

  ? امام کاظم در تفسیرش میفرمایند: جَنْبُ اللّٰه، امیرالمومنین و جانشینان او هستند که مقام والایی دارند تا به آخرین نفر آن ها (حضرت مهدی) برسد.

  ? تفسیر نمونه، ج ۱۹ ص ۵۱۴

  ? آیت الله وحیدخراسانی: امام زمان یعنی عصاره تمام انبیا، خدمت به او، کار کردن برایش، نشر مناقبش، گسترش فضائلش، آن هم در عصر غیبتش، گوهری ناشناختست و فردای قیامت در حسرت آنیم که چرا یک قدم بیشتر میتوانستیم و برنداشتیم.
  ? نیمه شعبان ۱۳۸۹


  ?g

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *