خانه / مذهبی / ازدواج / اشتباهاتی درباره رابطه جنسی که دانستن آن لازم است
کد مطلب:12237

اشتباهاتی درباره رابطه جنسی که دانستن آن لازم است

رابطه جنسی

منبع: تبیان

کلیشه‌های جنسی رایج و مخرب

گاهی در ارتباط جنسی زن و شوهر کلیشه‌های وجود داردکه باعث می‌شود نتوانند از این ارتباط خود لذت لازم را ببرند و حتی گاهی پایه نارضایتی در زندگی زوجین می‌شود. و این نارضایتی به جنبه‌های مختلف زندگی آنان کشیده می‌شود که در زیر به موارد مختلف آن اشاره می شود…

برخی از کلیشه های جنسی که بیشتر مرسوم اند عبارتند از:

– برخی زنان فکر می‌کنند ارتباط جنسی مخصوص آقایان است در صورتیکه زنان نیز مانند مردان به سکس علاقمندند و حتی لذت بیشتری هم می‌برند ولی مسئله مهم اینست زن دراین ارتباط آمادگی داشته باشد. آمادگی هم جنبه عاطفی، ارتباطی و هم جنبه فیزیولوژیکی و جسمانی زن را در بر میگیرد. در مردان جنبه فیزیولوژیکی قویتر است و حتی از طریق رویداد و سایر حواس به راحتی میل و کشمش در آنها برانگیخته می‌شود. درحالیکه زنان برای اینکه از ارتباط جنسی خود لذت ببرند باید از لحاظ روحی و روانی با فرد مقابل ارتباط خوبی داشته باشند، احساس امنیت کنند و نیاز عاطفی‌شان برآورد شود تا مقدمات سکس را آماده کنند.

– بیشتر اوقات مردان فراموش می‌کنند عضو حساس همسرشان یعنی کلیتوریس را تحریک کنند و یا زمان کافی صرف تحریک آن نمی‌کنند. توجه نکردن به نوع رابطه جنسی زن ممکن است به طور ناخودآگاه این تصور در او ایجاد شود که مرد فقط می‌خواهد از او سوء استفاده کند

– برای مردان  ارتباط عاشقانه  بعد از رابطه جنسی به پایان می‌رسد اما زنان بعد از رابطه جنسی دوست دارند که در آغوش گرفته شوند و این نوع ارتباط به آنها احساس خوشایند و لذت بخشی دست میدهد. در این زمینه عدم آگاهی زن و مرد از تفاوت‌های جنسی که در ارتباط جنسی آنها دخیل است، موجب تجربه های ناخوشایند و برچسب‌های کلیشه‌ ای مانند؛ ” او مرا درک نمی‌کند یا مرا دوست ندارد “در ذهن آنها شکل می‌گیرد.

– گاهی در بین زوج این مسئله وجود دارد که باید درباره گذشت همسرم همه چیز را بدانیم که ممکن است پیش‌داوری‌ها و گره‌های ذهنی ایجاد کند و موجب نارضایتی می‌شود اگر لازم شد راست بگویید ولی همه چیز گفته نشود.

– بیشتر اوقات مردان فراموش می‌کنند عضو حساس همسرشان یعنی کلیتوریس را تحریک کنند و یا زمان کافی صرف تحریک آن نمی‌کنند. توجه نکردن به نوع رابطه جنسی زن ممکن است به طور ناخودآگاه این تصور در او ایجاد شود که مرد فقط می‌خواهد از او سوء استفاده کند و بی‌توجهی به اوست. دقت  مرد به این مسئله که زن از طریق کلیتوریس به ارگاسم می رسد ارتباط جنسی بهتری را موجب می‌شود. در عین حال ضروری است زن نیز به خود بگویید؛ ” فراموشی همسر دلیلی بر بی‌توجهی او به من نیست بلکه بخاطر تفاوتهای جنسی این مسئله رخ میدهد”.

– رابطه جنسی اهمیت زیادی در تفاهم زن و مرد دارد. اهداف و ارزش‌های مشترکی در زندگی داشته باشید تا بتوانید با موانع زندگی در کنار هم مقابله کنید نه اینکه فقط لذت و برآورده کردن نیاز جنسی را تجربه کنید و تحت تاثیر این غریزه از شناخت صحیح یکدیگر دور بمانید.

– از باورهای غلط دیگر مربوط به رفتار جنسی زنان اینست که سکس فقط مخصوص زنان زیر ۳۰ سال است و یک زن نرمال باید بتوانند در هر رابطه جنسی به ارگاسم برسد. و یا تمامی زنان می‌توانند در یک رابطه چندین بار به ارگاسم برسد که منجر به ناامنی روانی در زن می‌شود.

– گاهی زوج در ارتباط بین فردی خود دچار مشکل هستند و این تعارضات و خشم ناخواسته خود را به بستر خواب می‌کشند و به مرور دچار بی‌میلی جنسی می‌شوند یعنی ریشه اختلافات در جای دیگریست و به مسئله جنسی کشیده می‌شود، ارتباط جنسی بخش مهمی از ارتباط است که بدین وسیله دچار آسیب می‌شود.

–  باور غلط دیگری که وجود دارد اینست که زنان و مردان  احلیل بزرگتر را ترجیح می‌دهند. اما واقعیت این است که سایز آلت جنسی مرد مهم نیست آنچه اهمیت دارد جنبه عاطفی زوج و حرکت درست آنهاست که کمک می‌کند به یک ارگاسم خوب منجر شود. همچنین داروهایی افزایش آلت جنسی در درازمدت مشکلاتی ایجاد میکند.

– کلیشه های دیگری که در ارتباط جنسی شکل می‌گیرد رفتار کردن مانند فیلم‌های پورنوگرافی است که انتظارات غلط و نادرستی را ایجاد می‌کند و به ارتباط جنسی زوج صدمه می‌زند

– کلیشه های دیگری که در ارتباط جنسی شکل می‌گیرد رفتار کردن مانند فیلم‌های پورنوگرافی است که انتظارات غلط و نادرستی را ایجاد می‌کند و به ارتباط جنسی زوج صدمه می‌زند.

– برخی مردان به اوج رساندن زنان را دستاورد بزرگی برای خودشان می‌دانند و اعتماد به نفسشان افزایش می‌یابد و حس خوبی در مردانگی آنان ایجاد می‌شود. از همین لحاظ شاید احساس کنند تحت فشار هستند. از طرف دیگر گاهی زنان ادای رسیدن به اوج لذت را در می‌آورند تا احساس مردان جریحه‌دار نشود در نهایت زنان فکر می‌کنند لذت چیزیست که باید مردان به آنها بدهند نه اینکه خودشان در رسیدن به آن تلاش کنند در حالیکه ارتباط جنسی خوب دوطرفه است و هر دو در ایجاد لذت جنسی سهیم هستند.

– کلیشه بسیار رایج دیگر زنان این است که  از رابطه جنسی بعنوان سلاح استفاده کنند در حالیکه  باید مسائل زندگی و برای تامین خواسته‌ها از رابطه جنسی بعنوان اسلحه استفاده کنید. ارتباط جنسی را به یک محیط عشق ورزی برای خود و همسرتان تبدیل کنید.

ضررهای آمیزش جنسی با معده پر

رابطه جنسی نباید در زمان پُری معده صورت گیرد و بهتر است حدود سه ساعت با صرف غذا فاصله داشته باشد؛ در آموزه‌های مکتب پزشکی ایرانی تاکید شده که پس از رابطه جنسی از فعالیت شدید و نوشیدن مایعات به خصوص مایعات سرد و دوش آب سرد پرهیز شود.

یک کارشناس طب سنتی با تشریح نکاتی درباره آمیزش جنسی از دیدگاه طب سنتی گفت: آمیزش جنسی نباید در زمان پُری معده صورت گیرد و بهتر است حدود سه ساعت با صرف غذا فاصله داشته باشد.

علوی درباره آمیزش جنسی صحیح از دیدگاه طب سنتی اظهار کرد: آمیزش جنسی اگر بر اساس نیاز و تمایل واقعی هر فرد انجام شود، نه تنها متضمن سلامتی روحی ـ روانی, نشاط و شادابی در زندگی است بلکه منجر به نوعی پاکسازی بدن نیز می‌شود.

آمیزش جنسی با معده پر اشتباه است

وی افزود: آمیزش جنسی نباید در زمان پُری معده صورت گیرد و بهتر است حدود سه ساعت با صرف غذا فاصله داشته باشد؛ در آموزه‌های مکتب پزشکی ایرانی تاکید شده که پس از رابطه جنسی از فعالیت شدید و نوشیدن مایعات به خصوص مایعات سرد و دوش آب سرد پرهیز شود.

عدم رعایت بهداشت رابطه جنسی موجب ضعف قوا, عوارض قلبی، مغزی

این کارشناس طب سنتی متذکر شد: عدم رعایت حد اعتدال در این امر باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده‌ای نظیر ضعف قوا، اعصاب و بینایی، عوارض قلبی، مغزی، کبدی، مشکلات مربوط به مثانه، کلیه، بیماریهای روحی و روانی و … می‌شود.

علوی درباره ضعف جنسی و راه‌های درمان آن بیان داشت: اشتباه رایج در درمان ضعف و ناتوانی جنسی به‌خصوص در مردان استفاده بی‌مورد از داروهایی با طبع گرم یا بسیار گرم است؛ باید توجه داشت که گاهی علت ضعف و ناتوانی جنسی، سوء‌مزاج‌های عضوی با ماهیت گرم است که در این موارد تجویز داروهایی با طبع گرم، قطعا موجب بدتر شدن وضعیت بیمار می‌شود.

در مکتب پزشکی ایرانی، برای ضعف و ناتوانی جنسی علل متعددی بیان شده است

وی تصریح کرد: در مکتب پزشکی ایرانی، برای ضعف و ناتوانی جنسی علل متعددی بیان شده و درمان، بر اساس یافتن علت ایجاد‌کننده صورت می‌پذیرد و نمی‌توان نسخه واحدی برای همه پیچید.

این کارشناس طب سنتی یادآور شد: افراط در دفعات آمیزش جنسی در افراد مبتلا به بیماری و درد مفاصل، مضر و تشدید‌کننده بیماری آنهاست.

منبع: تسنیم/بیتوته/تنظیم خانواده

ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

2 دیدگاه

 1. ❤️خانمهامایلنددرحین رابطه حرف بزنندوحرف بشنوند

  ??ولی مردهامایلند که سکوت کنند وبشنوندلذت بخش ترین صدابرای مردهاصدای آه وناله کردن خانمشون هست

 2. عوارض رابطه جنسی در زمان خستگی:

  ?‍♂عوارض خستگی در مرد:
  ?عدم نعوظ
  ?زود انزالی

  ?عوارض خستگی در زن:
  ?خشکی واژن
  ?عدم ارگاسم

  ? @ ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *