خانه / مذهبی / عقاید / امامت / ازدواج امام زمان قبل از ظهور و بعد از ظهور
کد مطلب:7774

ازدواج امام زمان قبل از ظهور و بعد از ظهور

آیا امام زمان پس از قیام و ظهور ازدواج می کند ؟

پاسخ:

از ظاهر سوال می توان فهمید که گویا این مطلب مسلم گرفته شده است که امام مهدی ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ در دوران غیبت ازدواج نکرده است لذا پرسیده شده است که آیا آن حضرت پس از ظهور ازدواج می کند یا خیر. اما واقعیت این است که ما هیچ دلیل محکمی بر این که آن حضرت در دوران غیبت ازدواج نکرده اند در دست نداریم.

حال اگر ما فرض را بر این بگیریم که امام مهدی ـ علیه السلام ـ در دوران غیبت ازدواج نکرده باشند قواعد عمومی شریعت محمدی ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ اقتضا می کند که آن حضرت در زمان ظهور مانند سایر امامان معصوم از سنت پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ پیروی کرده و تشکیل خانواده بدهند چرا که از یک طرف ازدواج سنت پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ است و از طرف دیگر هیچ مانعی برای ازدواج نکردن وجود ندارد و در روایات گرچه به مسئله ازدواج امام مهدی ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ پس از ظهور تصریح نشده است اما از تعدادی از احادیث فهمیده می شود آن حضرت پس از ظهور همسر و فرزند خواهند داشت.

چه ما زمان این ازدواج را پیش از ظهور بدانیم چه پس از ظهور ولی طبق این روایات امام مهدی ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ مسلما پس از ظهور همسر دارند. از امام صادق ـ علیه السلام ـ در این خصوص چنین روایت شده است. گویا نزول قائم را با اهل و عیالش، در مسجد سهله می بینم.(۱)

پاورقی:

۱٫ میرزا حسین نوری، نجم الثاقب، انتشارات مسجد مقدس جمکران، ج۱،ص ۲۲۵٫

ارسال به هم میهنهم میهن

درباره ی کلیپ سرا

کانال تلگرام سایت: https://telegram.me/danakadeh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *